
Mózg na wyższych obrotach – suplementy nootropowe
Organizm nie jest przystosowany do tego, aby być w pełni wydajny przez 100% doby. Intensywność dnia, stres w pracy, wycieńczający trening czy obowiązki domowe potrafią skutecznie obniżyć koncentrację i zmniejszyć siły witalne organizmu. Jednak czasami wydajność jest niezbędna – od tego zależy ważny projekt w pracy, powodzenie na egzaminie, sukces na zawodach czy dopięcie różnych formalności w sposób prawidłowy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą suplementy nootropowe. Dzięki naturalnemu składowi nie szkodzą, a jedynie poprawiają funkcje poznawcze, sprawiając, że możemy więcej. Czym są nootropiki i czy warto z nich korzystać?
Suplementy nootropowe – wpływ na funkcje poznawcze
Funkcje kognitywne, innymi słowy – poznawcze, to m.in. pamięć, koncentracja, skupienie, kreatywność, przyswajanie wiedzy, zdolność do logicznego myślenia. To dzięki nim możliwa jest efektywna praca i nauka, a także podejmowanie racjonalnych decyzji, analiza faktów czy pomysłowość i nieszablonowe myślenie. Jednak różne choroby, stres, obciążenie fizyczne czy przepracowanie mogą mieć na nie negatywny wpływ. Warto jednak wykorzystać dostępne środki, które pomogą w usprawnieniu sieci neuronowych, a co za tym idzie, poprawią pracę mózgu. Mowa tutaj o suplementach nootropowych. Są to produkty, które w pozytywny sposób wpływają na pracę mózgu oraz wspierają funkcję poznawcze organizmu. Jak działają? W zależności od rodzaju mogą wpływać na polepszenie przepływu krwi w mózgu, uzupełniać poziom jednego z bardziej istotnych neuroprzekaźników – acetylocholiny (wspiera procesy pamięciowe), oraz wzmocnić połączenia mózgowe między poszczególnymi częściami.
Przyjmowanie substancji nootropowych może:
- pomóc w przyswojeniu dużych ilości danych,
- wesprzeć procesy analityczne w mózgu i poprawić logiczne myślenie,
- ograniczyć ilość popełnianych błędów wyniku zmęczenia,
- wzmocnić skupienie i koncentrację,
- ograniczyć problem bezsenności i pomóc w regeneracji organizmu.
Nootropiki dostępne na rynku
Suplementy nootropowe naturalnego pochodzenia zawierają substancje pozyskane z roślin. Dzięki temu ograniczone są w znacznym stopniu efekty uboczne, co pozwala na stosowanie ich przez szerokie grono osób. Oczywiście warto taką suplementację skonsultować wcześniej z lekarzem, szczególnie w przypadku przejawiania problemów zdrowotnych czy koniecznością zidentyfikowania źródła problemów. Jednak co ważne, substancje nootropowe przez wzgląd na swoje działanie i pobudzanie do wytwarzania nowych neuroprzekaźników, są wykorzystywane w leczeniu m.in. Alzheimera – poważnej choroby, która objawia się zanikiem pamięci. Nootropiki nie tylko polepszają pracę mózgu, ale również hamują proces neurogradacji.
Do popularnych nootropików naturalnego pochodzenia zaliczyć można:
- Ginkgo Biloba
Jest to roślina nazywana również miłorzębem japońskim, która posiada wiele prozdrowotnych substancji, które m.in. pomagają w poprawie funkcji kognitywnych. Przyjmowanie Ginkgo Biloba poprawia dotlenienie mózgu, co skutkuje polepszeniem koncentracji oraz efektywniejszą nauką.
- Żeń-szeń – to substancja naturalna o wszechstronnym działaniu, której właściwości są doceniane od tysięcy lat. Przede wszystkim jej działanie koncentruje się na ośrodkowym układzie nerwowym, przez co stosowanie żeń-szenia pomaga w zapanowaniu nad koncentracją, a także pomaga w zapamiętywaniu. Charakteryzuje się również właściwościami przeciwnowotworowymi oraz może pomóc w obniżeniu cholesterolu.
- Ashwagandha – pomaga w zniwelowaniu zmęczenia i ograniczeniu stresu, zmniejsza też skutki wywołane stresem. W przypadku osób uprawiających sport dodatkowym atutem spożywania tego suplementu będzie wpływ na siłę oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych organizmu po wysiłku fizycznym.
Jednak istnieją również gotowe suplementy oparte na różnych składnikach, które w jednej kapsułce dostarczą wszystko to, co jest niezbędne dla poprawy funkcji kognitywnych Twojego organizmu.
Sprawdź nootropiki dostępne w naszym sklepie: https://wxnlabs.com/k/nootropiki/
Sprawdź też
Czym są SARM-y?
- Opublikowano: 01 gru, 2021
Co spożywać przed treningiem siłowym?
- Opublikowano: 20 paź, 2021
Kofeinowy zastrzyk energii – czy warto?
- Opublikowano: 19 sie, 2021
Czy warto stosować suplementy „na masę”?
- Opublikowano: 10 sie, 2021