Long Jack, a raczej Tongkat Ali to roślina o interesujących właściwościach, które niewątpliwie docenią mężczyźni. Dlaczego? Poprzez wpływ na sferę seksualną, mianowicie na popęd seksualny, erekcję, a także jakość nasienia. Jednak Long Jack może być też z powodzeniem stosowany w celu wsparcia procesu budowy masy mięśniowej. Jakie substancje zawiera, w jaki sposób wpływa na organizm i czy warto włączyć go do codziennej suplementacji?

Ćwiczenia na siłowni dla samej aktywności fizycznej nie są tak motywujące, jak możliwość wypracowania muskulatury, a co za tym idzie, dobrze wyrzeźbionej sylwetki. Doprowadzenie organizmu do ponadprzeciętnego wyglądu wymaga determinacji, ciężkiej pracy i dyscypliny.  Sposobów na rozbudowę tkanki mięśniowej jest wiele, chociaż podstawą jest zdecydowanie odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń, a także zbilansowana dieta. Jednak na rynku dostępny jest szereg substancji na bazie naturalnych składników, które mogą ten proces wesprzeć. Jednym z nich jest Long Jack, funkcjonujący również pod nazwą Tongkat Ali oraz Eurycoma Longiforia Jack. Chociaż za jego główne właściwości uznaje się wsparcie sfery seksualnej, to warto poznać też inne zalety tej rośliny.

Long Jack poprawia poziom testosteronu, męskiego hormonu steroidowego, przez co ma wpływ na wzrost masy mięśniowej, a także wykazuje działanie anaboliczne w stosunku do komórek tłuszczowych. Ponadto, ma zdolność do obniżenia  poziomu kortyzolu, którego ilość może być podwyższona wskutek intensywnego treningu, czy aktywności przeprowadzonej na czczo.

Należy pamiętać, że działanie Long Jack podczas budowy mięśni uda się uzyskać tylko w zestawieniu z treningiem (siłowym). Stosowanie Long Jack nie tylko pomoże w przyspieszeniu budowy mięśni, ale też zmniejszy efekty potreningowego zmęczenia i wycieńczenia organizmu.

Tongkat Ali sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, których organizm produkuje małe ilości testosteronu. Wsparcie roślinnego wyciągu może pomóc w regulacji gospodarki hormonalnej, a przez to wzmocni procesy zachodzące w organizmie.

Pochodzenie i składniki bioaktywne

Tongkat ali to krzew, który osiąga wysokość do 10 metrów i rośnie m.in. Tajlandii, Wietnamie, Malezji oraz Laosie. Właśnie dlatego to właśnie w Azji zapoczątkowano jego stosowanie w celach leczniczych. Choć nie należy on do roślin z gatunku żeń-szeń, to często określając go, wykorzystuje się nazwę “malezyjski żeń-szeń”. Jest to związane z jego właściwościami – wzmacnia organizm, ale również może pomóc w jego rewitalizacji i podniesieniu możliwości organizmu, również tych, związanych ze sprawnością seksualną.

Dawniej medycy nie korzystali z badań, a raczej stosowali pewne składniki, widząc reakcje organizmu na ich przyjmowanie. Obecnie na podstawie badań dowiedziono, jakie substancje aktywne zawiera Long Jack i dlaczego wykazuje określone działanie na organizm.

Roślinę Long Jack warto docenić, ponieważ zawiera wiele składników bioaktywnych, m.in. związki fenolowe. Należą do nich m.in. alkaloidy, eurylaktony, pochodne skwalenu, kwassinidy oraz neolignany difenylowe.

Long Jack – stosowanie

Bez względu na to, w jakim celu zamierzasz stosować ekstrakt z Long Jack, warto, aby jego forma była przyjemna do stosowania. Z całą pewnością świetnie sprawdzą się kapsułki. Produktem dostępnym w takiej formule jest #RAW Tongkat Ali, suplement opracowany w dawkach po 300 mg.

Preparat sprosta oczekiwaniom wymagających mężczyzn, ponieważ wykazuje działanie porównywane do afrodyzjaku, a zatem zwiększa libido, ma pozytywny wpływ na samopoczucie oraz dodaje energii do działania. W przypadku sportowców, osób wykonujących treningi siłowe największą zaletą będzie wsparcie w budowie masy mięśniowej, a także szybsza regeneracja uszkodzonych wskutek treningu mięśni. Long Jack, a raczej jego działanie, jest też niekiedy porównywane do sterydów anabolicznych.

Testosteron to bardzo ważny hormon z perspektywy każdego mężczyzny. W procesie starzenia jego stężenie we krwi może być mniejsze, co może wpływać na jakość zdrowia seksualnego, a także ogólnego samopoczucia. Ekstrakt z Long Jack pomoże w regulacji gospodarki hormonalnej, co pozwoli cieszyć się pełną sprawnością i zadowoleniem z życia na dłużej. W przypadku osób w pełni zdrowych, u których stężenie testosteronu jest na prawidłowym poziomie, Long Jack wesprze organizm w zwiększeniu jego możliwości siłowych i regeneracyjnych, wzmocni libido, doda energii, a także wpłynie na ogólną poprawę nastroju.