Odżywki białkowe

Widok:

GASPARI NUTRITION Myofusion Advanced EU – 500g

79.00

GASPARI NUTRITION Myofusion Advanced EU to wysokiej jakości białko serwatkowe …

HIRO.LAB Whey Protein Isolate – 700g

109.00

HIRO.LAB Whey Protein Isolate to suplement diety zawierający izolat białka …

HERO.LAB Instant Whey Protein – 750g

79.00

HIRO.LAB Instant Whey Protein to wysokiej jakości białko serwatkowe, które …

Applied Nutrition – Diet Whey 80 porcji

239.00

Diet Whey Protein jest jak dotąd najbardziej zaawansowanym dostępnym suplementem …

Applied Nutrition – Critical Whey 67 porcji

229.00

CRITICAL WHEY Koncentrat białka serwatkowego • ISO-XP serwatki • Hydrolizowana …

Dedicated – Protein Fusion Pro 1,8kg

229.00

Protein Fusion Pro 68% białka – bogate źródło szybko wchłanianego …

Take-a-whey- Micellar Casein 750G

59.00

Take a Whey – Micellar Casein to suplement diety będący źródłem białka o długim czasie wchłaniania …

Allnutrition – Vegan Protein – 500g

39.99

Wegańska odżywka białkowa W diecie każdego sportowca trzymanie białka na …

Applied Nutrition Vegan-Pro 2.1kg

149.90

NUTRITIONAL INFORMATION Serving Size: 1 Scoop (30g) – Servings Per …

Odżywki białkowe na masę mięśniową

Odżywki białkowe na masę mięśniową to jeden z najbardziej popularnych suplementów diety dla osób uprawiających sporty siłowe. Białko to podstawowy surowiec, dzięki któremu możliwe jest budowanie masy mięśniowej. Odżywki zawierające białko wspomagają także proces odchudzania oraz rekonwalescencji. Mogą być stosowane jako uzupełnienie diety w przypadku niewystarczającej podaży białka. Tego typu suplementy uzupełniają dietę w łatwo przyswajalne białko, szczególnie potrzebne osobom trenującym kulturystykę oraz uprawiającym inne sporty siłowe. Odżywki białkowe mogą być zamiennikiem posiłków lub dodatkiem do nich, zwłaszcza w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ten składnik pokarmowy.

Zestaw suplementów na masę mięśniową i rzeźbę

Jak już wspomniano wyżej, planując trening, którego efektem ma być zbudowanie i wyrzeźbienie masy mięśniowej, należy uwzględnić również dietę. Ponieważ trudno dostarczyć w pożywieniu wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiedniej ilości, należy rozważyć suplementację. Zestaw suplementów na masę mięśniową obowiązkowo powinien zawierać odżywkę białkową. Można wzbogacić go także o inne suplementy na rzeźbę, takie jak boostery testosteronu czy prohormony [https://wxnlabs.com]. Podstawą jest jednak właśnie dobrze dobrana odżywka białkowa, ponieważ to ona dostarcza do organizmu proteiny, niezbędne do budowania mięśni.

Istnieje kilka rodzajów odżywek białkowych. Są wśród nich:

  • koncentrat białka serwatkowego czyli WPC,
  • izolat białka serwatkowego czyli WPI,
  • hydrolizat białka serwatkowego czyli WPH,
  • kazeina micelarna,
  • białka wołowe,
  • białka jajeczne,
  • białka sojowe.

Najczystszym (90-95%) i najszybciej przyswajalnym spośród białek serwatkowych jest WPH. Nieco mniej białka (około 90%) ma WPI. W przypadku odżywek WPC zawartość białka waha się od 70 do 80%. Odżywki serwatkowe należą do szybkowchłanialnych, w przeciwieństwie do kazeiny i białka pozyskiwanego z jajek. Wchłaniają się one wolniej, dlatego stosowane są na noc.

Odżywki zawierające białko z wołowiny są dobrym rozwiązaniem dla osób, których organizm nie toleruje laktozy. Natomiast osoby na diecie wegetariańskiej i wegańskiej mogą suplementować białko sojowe. Ma ono dodatkowo korzystny wpływ na kości, ponieważ zawiera izoflawony.

Dlaczego białko jest potrzebne przy budowaniu masy mięśniowej?

Odżywki białkowe na masę mięśniową dedykowane są głównie osobom uprawiającym sporty siłowe. Białko stanowi około 80% masy mięśniowej (po odliczeniu wody) i odpowiada za strukturę oraz działanie mięśni. Trening powoduje powstawanie mikrouszkodzeń mięśni. Aby więc mogły się one regenerować i rozwijać, potrzebne są stałe dostawy odpowiednich ilości białka. Szczególnie dużych ilości tego składnika pokarmowego potrzebują osoby trenujące sporty wytrzymałościowe i siłowe. Trudno jest uzupełnić zapotrzebowanie na białko samą dietą. Dlatego właśnie polecane jest regularne zażywanie odżywek białkowych.

Najlepsze odżywki białkowe na masę mięśniową dla fanów kulturystyki

Ilość i rodzaj stosowanej odżywki białkowej na masę trzeba dopasować do potrzeb własnego organizmu oraz częstotliwości treningu. Jeśli trenujesz raz w tygodniu i twoja dieta jest prawidłowo zbilansowana, możesz nie potrzebować dodatkowej ilości białka. Przy treningu 2-3 razy w tygodniu, zazwyczaj wystarczy jedna porcja białka dziennie po treningu. Jeśli trenujesz częściej, dla ogólnej sprawności zaleca się zażywanie 2 porcji.

Rodzaj białka również należy dopasować do indywidualnych potrzeb. W okresie budowania masy mięśniowej polecane są białka serwatkowe WPC lub WPH, a więc koncentrat lub hydrolizat. Tak jak i inne białka zwierzęce, zawierają one wszystkie aminokwasy, które są potrzebne do budowy mięśni. Wartym uwagi produktem jest Olimp Whey Protein Complex 100%, dostępny w kilku ciekawych smakach. Odżywka łatwo rozpuszcza się w wodzie i nie powoduje nadmiernego pienienia się.

Jaka odżywka białkowa jest najlepsza na odchudzanie?

Podczas redukcji tkanki tłuszczowej polecane jest stosowanie izolatu białka serwatkowego czyli WPI. Odżywki tego typu zawierają bardzo mało węglowodanów i tłuszczy, dlatego też sprzyjają odchudzaniu. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, zapoznaj się z zaleceniami producenta przed rozpoczęciem suplementacji.

SCROLL UP

Koszyk