Aminokwasy

Widok:

#RAW Citrulline Malate 500g (Cytrulina)

63.00

Cytrulina malate 500g Cytrulina malate 500g,  badania mówią, że jabłczan …

Allnutrition – BCAA 8:1:1 Strong Formula – 400g

59.99

Podstawa silnych i mocnych mięśni Silne i mocne mięśnie każdego …

Allnutrition – BCAA 2:1:1 – 500g

49.99

Dobre źródło niezbędnych aminokwasów na wyciągnięcie ręki Jest nim nic …

Sale
Promocja!

Olimp Glutamine Xplode 500g

39.00

Dostępne smaki:

  • Ananas 05/2020
  • Pomarańcza 04/2020
  • Cytryna 05/2020

Aminokwasy Olimp BCAA dla sportowców

Aminokwasy Olimp BCAA to odżywki wspierająca budowanie suchej masy mięśniowej. Sprawdzą się w diecie sportowca, uprawiającego dyscypliny bazujące na sile, wytrzymałości mięśni oraz sprawności. Pomagają w budowaniu muskulatury i uzyskaniu lepszych rezultatów, nie tylko osobom podnoszącym ciężary, sprawdzą się również w innych sportach.

Aminokwasy Olimp BCAA to suplement diety dla kulturystów, aminokwasy są związkami chemicznymi, budującymi ludzkie ciało. Bez nich komórki nie mogłyby poprawnie funkcjonować. Czym są i jakie mają zastosowanie w diecie sportowca? Czy możemy je suplementować i na co mają wpływ?

Aminokwasy Olimp BCAA i ich działanie

Jeśli trenujesz regularnie przemyśl suplementacje aminokwasów BCAA. Życie codzienne, praca, trening, stres i brak snu powodują, że czujemy się zmęczeni. Zazwyczaj też nie znajdujemy czasu na zbilansowany i posiłek. Przyjmowanie aminokwasów rozgałęzionych pomoże w budowie masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej oraz wspomoże regeneracje organizmu.

Olimp BCAA Xplode szybko się wchłaniają, są łatwe w przygotowaniu, ich farmaceutyczna jakość wynika z zastosowania dokładnie oczyszczonych aminokwasów.

Co to są aminokwasy BCAA?

Aminokwasy Olimp BCAA to suplement diety zawierający ważne składniki które biorą udział w budowie całego naszego organizmu. Zbudowane są z nich komórki i DNA. Tworzą białka oraz biorą udział w produkcji insuliny, adrenaliny i neuroprzekaźników. Odpowiadają za rozbudowę masy mięśniowej a także wspomagają regenerację. Biorą udział w metabolizowaniu węglowodanów i tłuszczów. Część aminokwasów może być przez organizm zamieniona w cukry, co zostanie docenione podczas długich i intensywnych wysiłków np. przez biegaczy ultra.

Kto skorzysta na suplementacji, dla kogo są aminokwasy olimp BCAA?

O suplementacji aminokwasów BCAA powinny pomyśleć zwłaszcza osoby aktywne fizycznie, amatorzy sportów siłowych i sylwetkowych. Białko które przyjmujemy z pożywieniem wpierw musi być rozłożone na mniejsze struktury, aminokwasy suplementowane mają już formę takich struktur i szybciej docierają do komórek mięśniowych.

Przyjmując regularnie aminokwasy wpływamy korzystnie na bilans azotowy organizmu i możemy poprawić przyswajalność białka. Można wyróżnić 20 rodzajów aminokwasów, 12 z nich organizm ludzki jest w stanie wytworzyć samodzielnie, pozostałe 8 (zwane egzogennymi) powinnyśmy dostarczać w diecie.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo duży wybór preparatów aminokwasowych. Do najpopularniejszych i chętnie kupowanych należą te, oparte na aminokwasach o rozgałęzionych łańcuchach BCAA.

Aminokwasy w sportach wytrzymałościowych

Jeśli pracujesz, zajmujesz się dziećmi i mało śpisz, możesz nie mieć wystarczająco czasu na regenerację. Ponadto długie i intensywne treningi wyczerpują zapasy węglowodanów, co może spowodować naruszenie struktur białkowych w celach energetycznych. Trzeba o tym pomyśleć uprawiając nie tylko sporty siłowe ale też wytrzymałościowe takie jak np. triathlon. Oczywiście, żadne odżywki i suplementy nie zastąpią zbilansowanej diety, jednakże często możemy wspomóc jej działanie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego. Ciesz się sportem i wynikami.

Aminokwasy BCAA – kiedy brać, jak stosować?

Aminokwasy rozgałęzione BCAA (ang. Branched Chain Amino Acids) – walina, leucyna, izoleucyna – są suplementami, które powinny być stosowane z umiarem. Zalecane są sportowcom i osobom aktywnym ze względu na doskonałe działanie. Dostarczone z zewnątrz aminokwasy BCAA spowodują wzrost efektywności procesów zdobywania i zużywania energii w mięśniach w trakcie wysiłku fizycznego dzięki rozkładowi aminokwasów na szkielety węglowe i grupy aminowe.

Jak brać aminokwasy BCAA i jak je stosować? Dzienna dawka aminokwasów dla osób regularnie ćwiczących powinna wynosić od 0,5 g do 1 g na każde 10 kg masy ciała. Dawki tej nie powinno się przekraczać, aby nie wywoływać skutków ubocznych. Nie bez powodu tak wiele można znaleźć o aminokwasach BCAA opinii pozytywnych. Regularne stosowanie aminokwasów z tej grupy spowoduje większą wytrzymałość i wzmocni kondycję. Należy jednak pamiętać intensywnych ćwiczeniach – jeżeli rezygnuje się na jakiś czas z większych wysiłków przyswajanie aminokwasów BCAA należy ograniczyć.

SCROLL UP
Select your currency
EUREuro

Koszyk