Kreatyna

Widok:

HIRO.LAB – Creatine 300g

89.00

HIRO.LAB Creatine to suplement diety w proszku, który dostarcza czystą …

HIRO.LAB – TCM 300g

89.00

HIRO.LAB TCM to suplement diety w formie proszku, który zawiera …

HIRO.LAB – Jabłczan Kreatyny TCM 500g

129.00

HIRO.LAB TCM HIRO.LAB TCM to innowacyjny suplement diety w proszku, …

REAL PHARM CREATINE MONOHYDRATE – 500G

112.00

Real Pharm Creatine Monohydrate to produkt, który jest w pełni …

Sale
brawn nutrition alpha strength
Promocja!

Brawn Nutrition Alpha Strength 375g

149.00

Ingredients (per serving): Creapure® Creatine Monohydrate 5,000mg Creatine Magnesium Chelate …

Kreatyna monohydrat olimp

Kreatyna monohydrat olimp jest suplementem diety najbardziej znanym, zwłaszcza pośród osób, które uprawiają sporty siłowe. To odżywka wspomagające budowanie masy mięśniowej i zwiększająca wydolność ćwiczącego. Często stosują ją osoby chodzące na siłownie, dźwigające ciężary lub trenujące kalistenikę. Jej działanie potwierdza wiele badań klinicznych, to dobra odżywka zwłaszcza dla fanów kulturystyki. Składa się z połączenia 3 aminokwasów: argininy, metioniny i glicyny, orientującym się w temacie może przypominać budowę białka. Aż 98% kreatyny występuje w mięśniach, pozostałe 2% w mózgu, nerkach i wątrobie.

Co to jest kreatyna monohydrat olimp?

To odżywka stosowana w okresach intensywnych treningów mających na celu zwiększenie masy mięśniowej. Kreatyna monohydrat olimp to związek chemicznym naturalnie występujący w naszym organizmie, głównie w naszych mięśniach i ścięgnach. Stąd też się wzięła jej nazwa “kreas” znaczy mięso. Jak stosować tą odżywkę wspierającą budowanie masy mięśniowej. Dzienne zapotrzebowanie na kreatynę, dla osoby ważącej 70 kg wynosi 2g. Gdzie ją znajdziemy? w mięsie wieprzowym, wołowym i rybach tj. tuńczyk, dorsz czy łosoś. Niestety ilości kreatyny w pożywieniu są niewielkie, bardzo trudno jest zaspokoić zapotrzebowanie na nią z diety, dlatego warto jest ją przyjmować poprzez suplementacje.

Jak powinniśmy stosować monohydrat kreatyny olimp?

W internecie znajdziemy wiele artykułów i informacji na temat najlepszego sposobu zażywania kreatyny w postaci monohydratu, aż trudno jest się w tym odnaleźć. Warto wiedzieć, że insulina pomaga w lepszym wchłanianiu kreatyny, zatem powinniśmy ją spożywać bezpośrednio po treningu (ze względu na potreningowy wzrost jej stężenia we krwi). Dobrze jest również przyjmować kreatynę podczas albo po posiłku (również ze względu na wyższy poziom insuliny). Przyjmowanie jej z węglowodanami oraz białkami także korzystnie wpływa na jej wchłanianie.

Jak działa kreatyna monohydrat olimp?

Kreatyna monohydrat olimp to suplement diety służący budowaniu masy mięśniowej, który zwiększa produkcję fosfokreatyny w mięśniach, co oznacza większe zapasy energii w naszym organizmie. Umożliwi to dłuższy i cięższy trening. Stosując kreatynę Olimp Creatine Xplode 500g:

  • będziesz silniejszy,
  • zwiększy się twoja wydolność,
  • będziesz bardziej wytrzymały,
  • twoje ciało będzie się szybciej regenerować,
  • zauważysz przyrost masy mięśniowej.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego i zapoznania się z ofertą.

Kreatyna monohydrat olimp jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia

Obalamy mit występowania skutków ubocznych stosowania suplementu kreatyny. Z dostępnych suplementów to właśnie kreatyna jest najlepiej przebadana. Eksperci uważają ją, za substancje bezpieczną, oczywiście jeśli spożywana jest w odpowiednich dawkach. Problem może pojawić się wtedy, kiedy przekroczymy zalecaną dawkę. Może dolegać ból brzucha, nudności, skurcze mięśni czy odwodnienie. Są przypadki, kiedy stosowanie jej nie jest zalecane; dotyczy to osób z chorobami nerek, trzustki lub wątroby. Pamiętaj, nim rozpoczniesz jakąkolwiek suplementacje, skontaktuj się z lekarzem i posłuchaj jego rad.

Monohydrant kreatyny – działanie, efekty, opinie

Jak powiedzieliśmy, kreatyna występuje w różnych formach. Jedną z nich właśnie monohydrat kreatyny, określana synonimicznie monowodzianem. To jeden z najbardziej sprawdzonych i przebadanych rodzajów kreatynyopinie o nim są sprawdzone, a sama substancja przez wiele lat służy osobom trenującym jako suplement pomagający zdobyć upragnioną masę ciała! Najlepsza kreatyna, monohydrat kreatyny, jest związkiem organicznym. W jego skład najczęściej wchodzi kwas octowy czy guanidyna.

W tkance mięśniowej przemiana materii zachodzi na kilku płaszczyznach – istotny jest związek nazywany adenozynotrójfosforanem (ATP), odpowiedzialny za gromadzenie energii i reakcji anaboliczne. Monohydrat kreatyny pozytywnie wpływa na organizm poprzez reakcje proanaboliczne. Zażywając kreatynę, wpływa się na większą ilość ATP, a to z kolei sprawia, że masa mięśniowa łatwiej się powiększa podczas treningów, a tkanka tłuszczowa spala.

Efekty działania kreatyny obejmują przede wszystkim szybki przyrost masy mięśniowej. To nie wszystko – dawkując monohydrat kreatyny, można zauważyć zwiększenie ogólnej wydajności fizycznej organizmu. Co więcej, działanie monohydratu sprzyja zachowaniu pH w komórkach na właściwym poziomie, dzięki czemu można uniknąć większych zakwasów.

Jabłczan kreatyny – działanie, efekty, opinie

Jabłczan kreatyny ma podobne działanie do monohydratu, ale nie jest ono identyczne. Przede wszystkim jabłczan kreatyny to pod względem chemicznym połączenie monohydratu kreatyny z kwasem jabłkowym. Jako metabolit glukozy ma silne działanie „insulinożerne”. Jabłczan kreatyny polecany jest osobom regularnie poddającym się wymagającym treningom. Jest bardziej stabilne i szybciej wchłania się do krwiobiegu. szybko odbudowuje ATP i zachowuje bardzo wysoki stopień wydajności. Co ważne, działanie jabłczanu kreatyny obejmuje także polepszenie pracy nerek i wspomaganie układu żołądkowo-jelitowego. Jabłczan kreatyny może pomagać w procesach trawienia oraz zwiększa ogólną wytrzymałość

Dawkowanie kreatyny i skutki uboczne

Dawkowanie kreatyny uzależnione jest od konkretnej substancji, którą się przyjmuje, dlatego każdorazowo należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Ogólnie przyjmuje się, aby nie przekraczać na dobę dawkowania monohydratu kreatyny na poziomie 5 gramów. Często zaleca się dawkowanie kreatyny na pusty żołądek, ale w tym zakresie nie ma badań potwierdzających lepszą przyswajalność suplementu w taki sposób. Skutki uboczne kreatyny – monohydratu kreatyny i jabłczanu kreatyny – praktycznie prawie nie występują. To jeden z najbezpieczniejszych suplementów na masę mięśniową. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba zachowywać umiaru w dawkowaniu!

Stack kreatynowy – najlepsza kreatyna?

Coraz popularniejszym suplementem dla sportowców jest tzw. stack kreatynowy. To po prostu połączenie kilku różnych kreatyn na masę. Każdy sam musi zaopiniować, czy to najlepsza kreatyna. To ciekawe rozwiązanie, ale jeżeli np. pragnie się zadbać zarówno o masę, jak i układ pokarmowy i procesy trawienia, warto wybrać w takim przypadku konkretnie jabłczan zamian stacka kreatynowego.

SCROLL UP

Koszyk