LGD-4033, czyli ligandrol to substancja z grupy SARM,  która pierwotnie została opracowana w celu przeciwdziałania wyniszczaniu mięśni szkieletowych poprzez choroby oraz starzenie się. Do czego jest wykorzystywany obecnie? Sprawdza się w kulturystyce i wszelkich sportach sylwetkowych, ponieważ wykazuje działanie wzmacniające, zwiększające siłę oraz wytrzymałość, co jest szczególnie ważne podczas realizacji intensywnego planu treningowego. LGD-4033 wykazuje wysoką skuteczność w porównaniu do innych substancji z grupy SARM.

SARM LGD-4033 – charakterystyka

SARMy to grupa substancji będących rodzajem nowoczesnego dopingu. Związki aktywne w nich zawarte działają w sposób wybiórczy, selektywny, przez co wykazują mniej skutków niepożądanych niż tradycyjne steroidy anaboliczno-androgenne. Ligandrol obok Ostaryny,  to najpopularniejsza substancja z grupy SARM.

Łatwy w stosowaniu i bezpieczny?  LGD-4033 jako jedna z nielicznych substancji w swojej kategorii nie wykazuje hepatoksyczności. Co to oznacza? Mianowicie to, że nie wpływa negatywnie na wątrobę oraz nie uszkadza jej. Ponadto, LGD-4033 jest bardzo łatwy w stosowaniu ze względu na wysoką biodostępność, przez co można go stosować doustnie. Ligandrol działa selektywnie – dociera do wybranych miejsc w organizmie i w nich działa aktywnie, natomiast chroni te, narażone na pojawienie się skutków ubocznych. Ten selektywny modulator receptora androgenowego to substancja, którą mogą z powodzeniem wykorzystywać osoby aktywne powyżej 21 roku życia, które chcą zwiększać swoje możliwości siłowe i wytrzymałościowe oraz pozbyć się tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić ciało.

Pełna oferta produktów znajduje się w kategorii LGD-4033 – Sprawdź!

Działanie LGD-4033

Dyscyplinami, które opierają się na rozbudowie tkanek mięśniowych przy możliwie jak największym deficycie tłuszczu w organizmie, jest kulturystyka oraz sporty sylwetkowe, np. Bikini Fitness. To właśnie w tych dziedzinach liczy się odpowiednia budowa mięśni i ich smukły wygląd, idealne proporcje i szybkie efekty.

Budowanie masy mięśniowej i rzeźbienie ciała to proces długotrwały i obciążający zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jednak pierwszym krokiem nigdy nie jest przyjmowanie substancji wspomagających, ponieważ kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta, deficyt lub nadwyżka kaloryczna oraz odpowiednio dopasowany do osoby oraz celu plan treningowy. Trzymając się planu oraz działając systematycznie można wypracować pewne efekty, które poprzez wdrożenie LGD-4033 staną się bardziej spektakularne. Warto zaznaczyć, że szybsze efekty to również zwiększenie motywacji, aby nie poprzestawać, tylko kontynuować powzięte działania. Ligandrol to zdecydowanie substancja o intensywnym działaniu, po której przyjmowaniu można zobaczyć szybkie efekty pracy nad sylwetką. Jest to szczególnie widoczne w przypadku przyrostu suchej masy mięśniowej. Spośród innych SARM-ów to właśnie przyjmowanie LGD-4033 skutkuje najbardziej widocznym przyrostem suchej masy mięśniowej.

Aby wypracowane mięśnie były dobrze widoczne, istotne jest spalenie tkanki tłuszczowej. Również i w tym względzie możemy liczyć na wsparcie LGD-4033, który pomaga organizmowi spalać tłuszcz, nawet w momencie stosowania nadwyżki kalorycznej. Ligandrol wpływa też pozytywnie na tkankę kostną i jej dobrą kondycję.

Skutki uboczne

Wszystkie substancje wspomagające, mogą wywoływać skutki uboczne. Oczywiście nie zawsze mamy pewność, że wystąpią, jednak warto wziąć je pod uwagę. Przyjmowanie LGD-4033 może wpływać na obniżenie poziomu testosteronu oraz estradiolu, a także, pomimo selektywnego działania, wpływać na androgenowe receptory, przez co powodować trądzik, rozrost prostaty, łysienie oraz wywoływać agresję.

Dawkowanie

LGD-4033 jest substancją, która wykazuje działanie już w przypadku przyjmowania bardzo małej dawki, od 1mg na dzień. Podczas badań klinicznych sprawdzono, że dawką wciąż bezpieczną, jednak wysoką jest 22mg substancji na dzień. Standardowe dawkowanie LGD-4033 przewiduje 10-20 mg dla mężczyzn(na dzień), natomiast 5-10mg dla kobiet(na dzień).