Redukcja tkanki tłuszczowej to proces, który wymaga wysiłku, czasu i skrupulatnego przestrzegania pewnych reguł. Oprócz wykonywania regularnych treningów konieczne jest także wprowadzenie pewnych istotnych zmian w diecie. Na szczęście, istnieją suplementy, które pomagają w spaleniu tłuszczu i osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie spalić zbędną tkankę tłuszczową, zapraszamy do lektury!

Rola diety w procesie redukcji tkanki tłuszczowej

Pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej wymaga wprowadzenia znacznych zmian w diecie. Bez tego elementu trudno wyobrazić sobie skuteczną i zdrową redukcję tłuszczu. Warto jednak pamiętać o tym, że wszelkie zmiany należy wprowadzać stopniowo. Gwałtowna redukcja kalorii może spowodować efekt odwrotny od oczekiwanego. Organizm, który otrzyma sygnał, że grozi mu głód, spowolni metabolizm. 

Tymczasem dla spalania tłuszczu istotne jest podkręcenie metabolizmu, czemu sprzyjają między innymi spalacze tłuszczu. Suplementy takie jak Hi-Tech Stimerex Hardcore, Hi-Tech Lipodrene czy WXN Simple Burner wykazują dużą skuteczność, ponieważ nie tylko poprawiają metabolizm, ale też zmniejszają apetyt. Podczas redukcji tkanki tłuszczowej należy zadbać o dostarczanie w posiłkach odpowiedniej ilości białka. Wskazane jest zmniejszenie spożycia węglowodanów, choć oczywiście – aby mieć siłę na trening – zarówno węglowodany, jak i zdrowe tłuszcze muszą znaleźć się w potrawach.  

Jaki trening pomoże w spalaniu tłuszczu?

Sama dieta nie wystarczy aby spalić tkankę tłuszczową, zbudować masę i wyrzeźbić muskulaturę. Idealna sylwetka wymaga intensywnych ćwiczeń fizycznych. Kalorie można spalić zarówno podczas treningu aerobowego, jak i siłowego. Dużą skuteczność w odchudzaniu wykazuje trening z obciążeniami, który jednocześnie spala tłuszcz i buduje masę mięśniową.

Na koniec, ważna uwaga – będąc na diecie redukcyjnej i wykonując trening siłowy nie przykładaj zbyt dużej wagi do kilogramów. Wskazania standardowej domowej wagi nie odwzorowują bowiem kompozycji ciała. Tymczasem redukcja tkanki tłuszczowej i zastępowanie jej mięśniami nie muszą znajdować odbicia w znacznym spadku wagi ciała. Różnicę zobaczysz najlepiej biorąc do ręki miarę i mierząc obwód poszczególnych części ciała.