Testosteron to hormon męski, będący synonimem energii, siły i władczości. Odgrywa on istotną rolę w życiu codziennym, między innymi reguluje procesy libido i popędu seksualnego, ale również jego ilość jest ważna w kontekście sprawności siłowej i budowania masy mięśniowej. Ilość testosteronu waha się i może być zależna od wielu czynników – trybu życia, diety czy stresu, z którym mierzy się organizm. Jednak jego ilość może być regulowana między innymi poprzez boostery testosteronu. W jakich sytuacjach testosteron się obniża i w jaki sposób można temu zaradzić?

Negatywne skutki zbyt niskiego stężenia testosteronu

Testosteron to steroidowy hormon zaliczany do grupy androgenów, a powstaje wskutek sygnału (hormonu stymulującego) wysyłanego z przysadki mózgowej do jąder. Tam z kolei  komórki Leydiga rozpoczynają produkcję testosteronu, który następnie jest transportowany do krwi. Co może doprowadzić do niskiego stężenia testosteronu w organizmie? Między innymi dieta redukcyjna. Każdy, kto rozpoczyna okres budowania masy mięśniowej, jeśli na początku posiada zbyt wysoki procent tkanki tłuszczowej, najprawdopodobniej rozpocznie pracę nad sylwetką od wejścia w stan redukcji, czyli spalania nadmiaru tłuszczu. Im bardziej restrykcyjna redukcja i coraz mniejszy procent tłuszczu w organizmie, tym mniejsza produkcja testosteronu. Nie jest to jednak regułą. Osoby, które wchodząc w redukcję, są bardzo otyłe, prawdopodobnie doświadczą wzrostu stężenia testosteronu wskutek mniejszej syntezy estrogenu, który syntezuje się w tłuszczu. Zależy to jednak od stanu wyjściowego i przeprowadzenia procesu redukcyjnego Niski poziom testosteronu, bez względu na przyczynę pojawienia się takiego stanu, może negatywnie odbić się na samopoczuciu i wywołać spadek sił witalnych. Obniżenie formy wpływa nie tylko na poziom libido, ale również na energię do ćwiczeń fizycznych, m.in. siłowych. Ponadto niski poziom testosteronu może wywołać spadek masy mięśniowej, a w związku z tym, że testosteron chroni też organizm przed przyrostem tkanki tłuszczowej, może również wywołać przyspieszenie tycia.

W jaki sposób zwiększyć stężenie testosteronu w organizmie?

Testosteron wskutek anabolizmu, czyli wiązania białek, prowadzi do przyrostu masy mięśniowej. W związku z tym stężenie testosteronu w organizmie dorosłego, trenującego mężczyzny jest bardzo ważne. Oprócz zwiększania tkanek mięśniowych testosteron hamuje również rozpad białek, przez co pozwala na podtrzymanie wypracowanych efektów. Ponadto testosteron poprzez wpływ na proces odbudowy glikogenu po treningu wpływa pozytywnie na energię mięśni. Aby zapewnić właściwy i stały poziom testosteronu warto sięgnąć po boostery testosteronu. Ten suplement pomoże w osiągnięciu coraz to wyższych celów sylwetkowych poprzez odbywanie mocniejszych treningów siłowych. Ponadto zapewni energię i zapał do pracy nad sylwetką, bez utraty motywacji do działania.

Dobrej jakości boostery pomagają również w utracie tkanki tłuszczowej czy wspierają układ kostny w organizmie.

https://wxnlabs.com/k/boostery-testosteronu/

Interesującym i naturalnym boosterem testosteronu jest Tongkat Ali, czyli suplement z ekstraktem z krzewu  Eurycoma Longifolia zwanego  również  malezyjskim żeń-szeniem. Jego właściwości wspierają poziom męskich hormonów, regulując ich stężenie. Do zalet Tongkat Ali zaliczyć można wpływ na łatwiejsze budowanie mięśni, obniżenie kortyzolu, zwiększenie witalności czy poprawienie poziomu libido. Tongkat Ali w kapsułkach to łatwy sposób na poprawę samopoczucia oraz efektów treningów siłowych.

Poziom testosteronu wpływa na kształtowanie się męskich cech w wieku nastoletnim, natomiast u dorosłych mężczyzn pomaga zachować witalność i energię seksualną. Jednak ten hormon męski niezaprzeczalnie wpływa na znacznie więcej procesów chemicznych zachodzących w organizmie, przez co jego niedobór może negatywnie wpłynąć na wyniki sportowe i sylwetkowe. Równowaga w każdym aspekcie życia jest ważna, nie tylko, jeśli chodzi o właściwy bilans snu, kalorii, nawodnienia i odpoczynku, ale również w zakresie procesów wewnętrznych zachodzących w organizmie. Suplementy WXNlabs mogą pomóc osiągnąć założone cele.