Nie bez przyczyny w stanie wzmożonej aktywności i braku energii sięgamy po napoje energetyczne. W końcu ich zadaniem jest pobudzenie organizmu. Tego tupu napoje zawdzięczają swoje działanie zawartej w nich kofeinie lub też jej odmianach – m.in. guaranie. Kofeina to naturalny składnik, który świetnie sprawdza się u sportowców – zarówno przed treningiem, jako swego rodzaju przedtreningówka, jak i po nim (pomaga w regeneracji oraz zmniejsza zmęczenie). Czy warto sięgać po produkty zawierające kofeinę i jaka jej postać jest najlepsza?

Kubek świeżej kawy dla dobra organizmu

Choć powszechnie uważa się, że kawa pobudza głowę i wspiera pracę mózgu, również świetnie wpływa na cały organizm i procesy w nim zachodzące. Po filiżance mocnej kawy istnieje szansa, że wskutek zastrzyku energetycznego wykonasz efektywniejszy trening, dopinając plan na ostatni guzik. Jednak warto również sięgać po kawę po wysiłku fizycznym, ponieważ kofeina przyspiesza proces odbudowy włókien mięśniowych. Co ważne, kawa również świetnie współgra z węglowodanowym posiłkiem po treningu, intensyfikując regenerację mięśni, a przez to wpływając na ich szybszy wzrost.

Źródła kofeiny

Kofeinę w naturalnej i prostej formie można spożyć poprzez wspomnianą kawę, jednak istnieją inne rośliny i produkty, które ją zawierają. Mowa o herbacie (zawiera teinę, odmianę kofeiny), kakao oraz Yerba Mate (guarana). Idąc tym tropem, również produkty wytwarzane np. z ziaren kakaowca, czyli czekolada, również posiadają kofeinę. Warto jednak nadmienić, że nie są to dawki, które zapewnią właściwą ilość energii i na dłuższą metę mogą się okazać niewystarczające.  Takiej sytuacji można sięgnąć po produkty i suplementy, które posiadają kofeinę i zapewnią jej właściwą ilość potrzebną do treningu czy regeneracji organizmu.

Jednym z takich produktów są przedtreningówki. Ich skład oparty jest na kofeinie wraz z substancjami pomocniczymi. Odżywki przedtreningowe to produkty dla zaawansowanych użytkowników, których organizm przyzwyczaił się do standardowej, podawanej w naturalnej formie kofeiny. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, by pobudzić organizm, ten typ produktu to suplement dla Ciebie. Ich działanie można odczuć niemal natychmiast, a do tego posiadają przystępną do przyjmowania formę, m.in. proszek do rozpuszczenia w wodzie czy też przedtreningowe shoty.

Ponadto, na rynku dostępna jest też postać kofeiny w tabletkach, która umożliwia łatwe przyjmowanie określonej dawki. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które potrzebują zastrzyku energii, nie tylko w sporcie, ale również w sytuacjach wzmożonego wysiłku umysłowego i aktywnego trybu życia. Taka forma kofeiny jest też korzystniejsza dla zdrowia – np. popularne napoje energetyczne zawierają dodatkowo inne substancje, a także cukry czy słodziki.

Przedtreningówki jako wsparcie dla organizmu

Cele treningowe zwykle motywują do działania, jednak jeśli wykazujesz spadek formy i samopoczucia, czujesz zmęczenie lub brak energii, warto wykorzystać produkty, które skutecznie pomogą w przeprowadzeniu sesji treningowej zaplanowanej na dany dzień. Zapewniasz sobie właściwą higienę snu, zachowujesz balans między odpoczynkiem a aktywnością fizyczną, a jednak czujesz, że nie dasz rady zrobić treningu? Spożycie przedtreningówki opóźni zmęczenie fizyczne, zwiększy energię i siłę mięśniową, a także poprawi wytrzymałość. Tego rodzaju produkt może podnieść jakość treningu, a co za tym idzie, również zwiększyć jego efekty.

Sprawdź produkty przedtreningowe dostępne w naszym sklepie: https://wxnlabs.com/k/przedtreningowki/