Testosteron, hormon i organiczny związek chemiczny, jest odpowiedzialny za wiele ważnych funkcji w organizmie. Przede wszystkim jest powiązany z poprawnym funkcjonowaniem męskiego układu rozrodczego, a także odpowiada za rozwój męskich narządów rozrodczych. Jednak nie jest on hormonem występującym tylko u mężczyzn – u kobiet produkowany jest m.in. przez jajniki i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu libido. Ilość naturalnie produkowanego testosteronu może być też regulowana/zwiększana poprzez naturalne substancje i wyciągi roślinne. Jedną z roślin, które działają w ten sposób, jest Long Jack, inaczej Eurycoma longifolia. Jakie prozdrowotne działanie wykazuje ta roślina?

Wiecznie zielony krzew o prozdrowotnych właściwościach

Eurycoma longifolia, inaczej nazywana też Tongkat Ali, to roślina, która rośnie w południowo-wschodniej Azji, głównie w lasach Tajlandii, Malezji, Wietnamu, Indonezji oraz Laosu. Między innymi malezyjscy mężczyźni docenili prozdrowotne zalety rośliny Long Jack, określając ją mianem symbolu “męskiego ego”. Skąd ta nazwa? Jego działanie można porównać do afrodyzjaku – zwiększa libido, a także poprawia sprawność seksualną i potencję. Tongkat ali osiąga wysokość 10 metrów oraz charakteryzuje się tym, że ma wiecznie zielony kolor. Choć nie należy do tego samego gatunku, to niekiedy określa się go mianem malezyjskiego żeń-szenia. Jakie właściwości prozdrowotne wykazuje? Od wieków sięgano po niego w celach medycznych, jako lek przeciw malarii, jednak stosowano go też w celu obniżenia gorączki czy pozbycia się wrzodów. Long Jack wykorzystywano również po to, aby wzmocnić i przywrócić organizm do pełnej sprawności po chorobie czy wytężonym wysiłku.

Zdrowy układ rozrodczy

Niepłodność powoli staje się chorobą cywilizacyjną, dotykając coraz to większy odsetek par starających się o dziecko. Przyczyną takiego stanu rzeczy są najczęściej czynniki środowiskowe – zła dieta, zanieczyszczone powietrze, niezdrowy tryb życia, picie alkoholu czy palenie papierosów. Bardzo ważne znaczenie dla płodności ma ilość nasienia u mężczyzn, a także jego jakość. Wyciąg z rośliny Long Jack, co zostało stwierdzone na podstawie badań, może pomóc z poprawieniu zarówno ruchliwości plemników, jak i pobudzeniu narządów rozrodczych do produkcji większej ilości nasienia. Co więcej, oprócz aspektów prokreacyjnych, ważną zaletą ze stosowania wyciągu z Tongkat ali, jest również podwyższenie poziomu libido i poprawienie sprawności seksualnej u mężczyzn.

Zwiększenie sił i przyspieszenie regeneracji

Long Jack to również roślina, którą niezaprzeczalnie docenili sportowcy. Jej suplementacja nie tylko pozytywnie wpływa na układ rozrodczy, ale również pomaga w budowie mięśni, dodaje energii, a także zmniejsza poziom kortyzolu (a co za tym idzie, obniża poziom stresu). Ponadto, poprzez naturalne zwiększanie ilości testosteronu, wpływa na osiągnięcie tężyzny fizycznej, wykształcenie lub wzmocnienie się cech męskich. Pomaga również w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Sprawdź produkt #RAW TONGKAT ALI 120 KAPS X 300 MG (EKSTRAKT LONG JACK)

Jakie witaminy, minerały i związki dostarcza ta roślina, poprawiając funkcjonowanie organizmu? Long Jack jest bogaty w składniki bioaktywne oraz posiada aż 65 wyizolowanych, a także przebadanych związków fenolowych. To właśnie dzięki nim Tongkat ali wykazuje prozdrowotne właściwości dla organizmu.

Roślinne składniki suplementów diety i boosterów testosteronu mają ważną zaletę – w znaczniej większości są bezpieczne dla organizmu i nie wykazują skutków ubocznych. Podobnie jest z rośliną Long Jack. W terapiach leczenia niepłodności u mężczyzn czy ograniczenia występowania problemów z erekcją może okazać się pomocnym i bezpiecznym składnikiem. Co więcej, Long Jack podczas terapii testosteronem, może być wykorzystywany i stosowany zamiennie.

Long Jack (Eurycoma longifolia), a raczej wyciąg z jego korzenia, może w pozytywny sposób wpłynąć na męski organizm. Pomoże nie tylko w przypadku problemów dotykających sferę intymną, ale również w zwiększeniu siły i osiągnięciu lepszych wyników na siłowni.