Organizm nie jest przystosowany do tego, aby być w pełni wydajny przez 100% doby. Intensywność dnia, stres w pracy, wycieńczający trening czy obowiązki domowe potrafią skutecznie obniżyć koncentrację i zmniejszyć siły witalne organizmu. Jednak czasami wydajność jest niezbędna – od tego zależy ważny projekt w pracy, powodzenie na egzaminie, sukces na zawodach czy dopięcie różnych formalności w sposób prawidłowy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą suplementy nootropowe. Dzięki naturalnemu składowi nie szkodzą, a jedynie poprawiają funkcje poznawcze, sprawiając, że możemy więcej. Czym są nootropiki i czy warto z nich korzystać?

Suplementy nootropowe – wpływ na funkcje poznawcze

Funkcje kognitywne, innymi słowy – poznawcze, to m.in. pamięć, koncentracja, skupienie, kreatywność, przyswajanie wiedzy, zdolność do logicznego myślenia. To dzięki nim możliwa jest efektywna praca i nauka, a także podejmowanie racjonalnych decyzji, analiza faktów czy pomysłowość i nieszablonowe myślenie. Jednak różne choroby, stres, obciążenie fizyczne czy przepracowanie mogą mieć na nie negatywny wpływ. Warto jednak wykorzystać dostępne środki, które pomogą w usprawnieniu sieci neuronowych, a co za tym idzie, poprawią pracę mózgu. Mowa tutaj o suplementach nootropowych. Są to produkty, które w pozytywny sposób wpływają na pracę mózgu oraz wspierają funkcję poznawcze organizmu. Jak działają? W zależności od rodzaju mogą wpływać na polepszenie przepływu krwi w mózgu, uzupełniać poziom jednego z bardziej istotnych neuroprzekaźników – acetylocholiny (wspiera procesy pamięciowe), oraz wzmocnić połączenia mózgowe między poszczególnymi częściami.

Przyjmowanie substancji nootropowych może:

Nootropiki dostępne na rynku

Suplementy nootropowe naturalnego pochodzenia zawierają substancje pozyskane z roślin. Dzięki temu ograniczone są w znacznym stopniu efekty uboczne, co pozwala na stosowanie ich przez szerokie grono osób. Oczywiście warto taką suplementację skonsultować wcześniej z lekarzem, szczególnie w przypadku przejawiania problemów zdrowotnych czy koniecznością zidentyfikowania źródła problemów. Jednak co ważne, substancje nootropowe przez wzgląd na swoje działanie i pobudzanie do wytwarzania nowych neuroprzekaźników, są wykorzystywane w leczeniu m.in. Alzheimera – poważnej choroby, która objawia się zanikiem pamięci. Nootropiki nie tylko polepszają pracę mózgu, ale również hamują proces neurogradacji.

Do popularnych nootropików naturalnego pochodzenia zaliczyć można:

Jest to roślina nazywana również miłorzębem japońskim, która posiada wiele prozdrowotnych substancji, które m.in. pomagają w poprawie funkcji kognitywnych. Przyjmowanie Ginkgo Biloba poprawia dotlenienie mózgu, co skutkuje polepszeniem koncentracji oraz efektywniejszą nauką.

Jednak istnieją również gotowe suplementy oparte na różnych składnikach, które w jednej kapsułce dostarczą wszystko to, co jest niezbędne dla poprawy funkcji kognitywnych Twojego organizmu.


Sprawdź nootropiki dostępne w naszym sklepie: https://wxnlabs.com/k/nootropiki/