Preparat MK-677 to jeden z najbardziej popularnych suplementów wspierających procesy budowania masy mięśniowej. Choć w rzeczywistości nie zalicza się on do SARM-ów (selektywnych modulatorów receptora androgenowego), to ze względu na podobny sposób działania w obiegowej opinii włączany jest do tej grupy suplementów. Wyjaśniamy, czym tak naprawdę jest preparat MK-677, w jaki sposób działa i dlaczego uznawany jest za najlepszy sposób na masę.

Czym jest i jak działa suplement MK-677?

Preparat MK-677 znaleźć można pod kilkoma nazwami: Ibutamoren, Nutrobal oraz L-163191. Zaliczany jest on do SARM-ów czyli selektywnych modulatorów receptora androgenowego. Jednak w rzeczywistości, w przeciwieństwie do wszystkich innych suplementów z tej grupy, MK-677 nie oddziałuje na receptory androgenowe. Ibutamoren łączy się bowiem w organizmie z receptorem greliny. Grelina jest natomiast polipeptydem wpływającym na syntezę hormonu wzrostu. Pełni również funkcję regulatora łaknienia. Krótko mówiąc – przyjmowanie SARM MK-677 pozwala zwiększyć poziom hormonu wzrostu w organizmie, co sprzyja szybszemu budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej.

SARM MK-677 jako skuteczny sposób na budowanie masy

Suplement MK-677 powstał jako efekt badań nad lekami służącymi do walki z otyłością i zanikiem mięśni. Dzięki temu, że zaobserwowano wysoką skuteczność Ibutamorenu w przyspieszeniu budowania masy mięśniowej, szybko trafił do branży suplementacji sportowej. Dużą zaletą tego preparatu jest także fakt, że sprzyja spalaniu tłuszczu. Wykazuje również działanie antykataboliczne: pozwala na zabezpieczenie mięśni przed rozpadem podczas deficytów energetycznych.

SARM MK-677 uznawany jest za bardzo bezpieczny suplement diety. Ponieważ nie ma wpływu na receptor androgenowy, nie wywołuje takich skutków ubocznych jak inne środki na masę. Do możliwych efektów niepożądanych należą między innymi: zatrzymywanie wody w organizmie, nasilone łaknienie, niewielki wzrost poziomu kortyzolu oraz ewentualne pogorszenie glikemii i wrażliwości insulinowej. W większości przypadków przyjmowanie MK-677 nie wiąże się jednak z wystąpieniem żadnych niechcianych skutków ubocznych.

SARM MK-677 to wart uwagi suplement na masę. Pozwala on nie tylko na szybką rozbudowę beztłuszczowej masy mięśniowej, ale także wykazuje szereg innych pozytywnych właściwości, takich jak przyspieszona regeneracja tkanek miękkich czy wyostrzenie funkcji kognitywnych. Ponieważ wykazuje działanie pobudzające, polecane jest jego przyjmowanie w godzinach porannych.