Odżywki białkowe to grupa suplementów diety przeznaczonych dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Jeśli zapewniasz organizmowi potrzebną ilość białka, nie musisz z nich korzystać. Niestety, przy intensywnym planie treningowym często trudno jest dostarczyć naturalnie wszystkich składników. Dobra odżywka białkowa sprawi, że szybciej osiągniesz zamierzone rezultaty i zbudujesz świetną masę mięśniową. Sprawdź, jaki rodzaj odżywki białkowej wybrać i jak go stosować!

Odżywki białkowe – ile białka potrzebujemy do budowy masy mięśniowej?

Nie bez powodu w WXN Labs znajdziesz różnego rodzaju suplementy białkowe, które pomogą w budowie masy. Wynika to z tego, że często bardzo trudno jest dostarczyć organizmowi pożądanej ilości białka. Wystarczy spojrzeć na liczby, aby się o tym przekonać. Przy ambitnym podejściu treningowym, ćwicząc siłę, powinniśmy dostarczać do 2 g białka na kilogram masy ciała. Przy sportach wytrzymałościowych te zalecenia są niższe, ale też wysokie – ok. 1,4 k białka / kg masy. Jeśli mamy wagę 80 kg, to powinniśmy dostarczyć ok 160 g czystego białka na dobę. 100 g dobrego, chudego mięsa białego, np. piersi z kurczaka, zapewni nam ok. 20 g białka. Oczywiście są jeszcze inne źródła, niż mięso, np. nabiał czy orzechy. Ostatecznie jednak trudno dzień w dzień zawsze dostarczyć potrzebną ilość białka do rozbudowywania naszej masy mięśniowej. To wszystko stanie się jeszcze bardziej dostrzegalne, jeśli uprawiamy kulturystykę. Rozwiązaniem tego problemu jest suplementacja odżywkami białkowymi.

Jaką odżywkę białkową wybrać? Koncentraty, hydrolizaty, izolaty

Dobra odżywka białkowa spowoduje, że nie będziesz musiał martwić się o procesy kataboliczne i problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości białka. Odżywki dostępne w WXN Labs pomogą w anabolizmie mięśniowym i przyczynią się do lepszych efektów. Na początku jednak trzeba zdecydować, jaką odżywką białkową wybrać. Istnieje kilka głównych produktów tego typu. Wspólnym składnikiem jest białko serwatkowe. Występuje w postaci hydrolizatu, koncentratu i izolatu.

Odżywki białkowe godne polecenia

Wybór białka do treningu musi być przemyślany, bo będziemy spożywać je codziennie przez dłuższy czas. Dlatego z jednej strony warto skupić się na rodzaju białka suplementacyjnego – koncentraty, hydrolizaty, izolaty – z drugiej natomiast warto zwrócić uwagę na pozostałe aspekty. Wcale nie ma co lekceważyć smaku – nie ma nic gorszego, niż zmuszanie się do suplementacji, z której powinniśmy być zadowoleni. W WXN Labs znajdziesz bardzo dobre białko dostępne w różnych wariantach smakowych – np. produkty ALL NUTRITION takie jak Whey Protein i Whey Delicious.

Sprawdź ofertę odżywek białkowych w WXN Labs:

https://wxnlabs.com/k/odzywki-bialkowe/

Jeśli zależy nam na kompromisie między bardzo dużą przyswajalnością i jakością białka, a niską ceną, to warto sprawdzić ofertę izolatów i hydrolizatów białka. Świetną propozycją dostępną w WXN Labs jest DYMATIZE ISO 100 w opakowaniu 2,27 kg, które starczy ci na długi czas. Koniecznie sprawdź też pozostałe produkty.

Odżywki białkowe wegańskie i bez dodatkowych składników

W WXN Labs znajdziesz też specjalne produkty, które zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz czegoś wegańskiego, to koniecznie sprawdź odżywkę białkową APPLIED NUTRITION VEGAN-PRO. Wszystkie składniki są pochodzenia roślinnego, dlatego mogą być spokojnie używane przez wegan i wegetarian, ale także przez alergików i osoby z problemami pokarmowymi.

Ciekawą propozycją jest też fenomenalny RULE 1 Proteins, który nie zawiera w ogóle cukru, ani innych substancji, których można nie chcieć. Nie znajdziesz w nim wypełniaczy, śmietanki, glutenu, tłuszczu ani konserwantów. To niezwykle czyste białko, które aż chce się codziennie suplementować!