Stosujesz dietę i wylewasz litry potu na siłowni, a efektów brak lub są niesatysfakcjonujące? To problem, który może dotknąć wielu osób. Być może dieta jednak nie jest odpowiednio skomponowana lub treningi tylko pozornie wydają się właściwie dobrane i dobrze wykonywane, jednak niestety budowa mięśni to proces trudny, żmudny, w którym warto sięgnąć po wsparcie. Może się to okazać szczególnie przydatne u kulturystów, a także osób, którym zależy na szybkim osiągnięciu wysokiej siły i widocznym przyroście masy mięśniowej. O jakim wsparciu mowa? O ostarynie.

Ostaryna – SARM, który rozpędzi procesy w Twoim organizmie

Pomoc w budowaniu mięśni doceni każdy, komu zależy na widocznych efektach. Taką pomocą może być ostaryna, która jest tak zwanym “legalnym sterydem” – suplementem anaboliczno-androgennym. Co dzięki niej uzyskasz? Ostaryna może:

-zwiększyć siłę – istotny element wycieńczających, siłowych treningów,

-poprawić wytrzymałość – przełoży się to na dłuższe, bardziej efektywne treningi,

-być wsparciem dla organizmu podczas spalania tkanki tłuszczowej,

-pomóc w budowie mięśni.

Jak już zostało wspomniane, ostaryna jest substancją anaboliczno-androgenną, jednak jej działanie jest zgoła odmienne od typowych sterydów (oczywiście, jeśli mowa o skutkach ubocznych). Zaletą ostaryny jest znacznie mniejsza ilość niekorzystnych efektów ubocznych, którymi cechują się produkty sterydowe, mianowicie: nabrzmienie prostaty, wypadanie włosów czy trądzik. Ponadto, nie dość, że ostaryna w korzystniejszy sposób wpływa na organizm, to dodatkowo może wykazywać pozytywne działanie na ścięgna oraz kości – co jest ważne w przypadku osób trenujących – podczas wykonywania ćwiczeń te części organizmu są szczególnie narażone na kontuzje.

Działanie ostaryny i jej wpływ na budowę mięśni

Nawet stosując odpowiednią do wzrostu mięśni dietę oraz realizując w plan treningowy, organizm może posiadać genetyczne uwarunkowania, przez które pomimo ciężkiej pracy, efekty nie będą zadowalające. Systematyczne stosowanie ostaryny przez dłuższy czas pomoże w przełamaniu barier organizmu, a co za tym idzie, w osiągnięciu efektów. MK-2866 (alternatywna nazwa ostaryny), to selektywny modulator receptora androgenowego, a zatem ma bezpośredni wpływ na receptory androgenowe. Androgeny to inaczej hormony, do których należą androsteron, testosteron, DHT czy DHEA. To właśnie one, oprócz wpływu na kształtowanie się cech męskich – owłosienia, budowy ciała, wykształcania narządów płciowych czy produkcji spermy – odpowiadają w organizmie za budowanie masy mięśniowej. Aby tak się jednak stało i by mogło dojść do rozrostu mięśni, niezbędne jest uwrażliwienie receptorów androgenowych, które się w nich znajdują. Właśnie w taki sposób działa ostaryna – wpływa na receptory androgenowe uwrażliwiając je, dzięki czemu przyrost mięśni jest możliwy, nawet jeśli organizm wykazywał wcześniej niewydolność androgenową.

Budowanie masy mięśniowej – jak ostaryna pomaga podczas treningu?

Na wzrost mięśni ma wpływ aktywność fizyczna, a że ostaryna może zarówno zwiększać siłę, jak i wytrzymałość organizmu, to odbywane treningi mogą być dłuższe i znacznie bardziej efektywne. Podczas treningu siłowego w organizmie zachodzi proces nazywany stresem mechanicznym i metabolicznym. Stres to, innymi słowy, ciężar, który uszkadza włókna, wskutek czego mięśnie reagują rozrostem (a to dzięki różnym procesom biochemicznym pojawiającym się w następstwie stresu). Właśnie w taki sposób działa ostaryna – dzięki jej wsparciu możliwe jest odbycie dłuższego, intensywniejszego treningu, co doprowadzi do uszkodzenia włókien, a przez to pomoże w budowaniu mięśni.

Sprawdź pełną ofertę produktów:

Ostaryna będąc niesteroidowym SARM-em jest bezpieczna dla organizmu, nie przejawia skutków ubocznych charakterystycznych dla sterydów, a za to niesie szereg korzyści. Sprawdzi się u osób pragnących zbudować mięśnie, zredukować tkankę tłuszczową i zwiększyć możliwości siłowe własnego organizmu. Czy warto? O tym najlepiej przekonasz się sam.