Plan treningowy to pierwszy krok do realizacji celów –  zwiększenia masy mięśniowej, polepszenia kondycji organizmu czy utraty masy tkanki tłuszczowej. Jednak wykonywanie planu w sposób systematyczny i dokładny, to już trudniejsze zadanie. Początkowo motywacja jest duża, a siły nagromadzone przed wyzwaniem wystarczają do tego, by pierwsze kilka treningów wykonać intensywnie, bez dodatkowej pomocy ze strony suplementów. Jednak z każdym treningiem może być coraz ciężej. W takiej sytuacji warto sięgnąć po przedtreningówki.

Preparaty typu pre-workout – jak działają?

Istnieją dni, gdy wstajesz z łóżka i rozpiera Cię energia, masz zapał i chęci na intensywne ćwiczenia. A tuż po nim odczuwasz ogromną satysfakcję i masz świetny dzień.  Niestety istnieją również i takie dni, w których nie masz sił, przez co usilnie starasz się przesunąć trening na późniejszą porę, ostatecznie z niego rezygnując. A to niestety może zaburzyć cały plan. Chcesz poczuć się jak w pierwszej z opisanych sytuacji? Sięgnij po przedtreningówki i przełam własne bariery, a także zapewnij sobie energię do działania.

Przedtreningówki to legalne odżywki  bazujące na składnikach o właściwościach pobudzających, zwiększających pokłady energii i pomagających w przeprowadzeniu efektywniejszej aktywności fizycznej. W zależności od składu przedtreningówki mogą działać w silniejszy lub lżejszy sposób. Jedną z przedtreningówek intensywnym działaniu, jest Dark Labs Crack.

Do jego szczególnych zalet należy zaliczyć intensywnie odczuwalne rezultaty po spożyciu, mianowicie obniżenie zmęczenia i potężną moc, świetny nastrój i uczucie euforii. Ponadto, co szczególnie istotne podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, ale też psychicznego – produkt wzmaga przypływ adrenaliny oraz zwiększa koncentrację i rozjaśnia umysł. Podczas suplementacji Crack od Dark Labs w dni treningowe efekt pompy mięśniowej będzie znakomicie odczuwalny i satysfakcjonujący.

Czy warto stosować przedtreningówki?

Istotne jest, aby w tym miejscu zadać sobie kolejne pytanie pomocnicze – czy warto zrezygnować z treningu z powodu spadku formy? Jeśli odpowiedź jest przecząca, to znaczy, że warto włączyć przedtreningówki do planu suplementacji treningowej. Oczywiście najlepiej sprawdzić, który preparat będzie najbardziej odpowiedni. Przy mniejszej częstotliwości lub intensywności treningów, mocna odżywka może nie być konieczna. Podczas wyboru zdecyduj też, na jakim efekcie zależy Ci najbardziej. Jeśli na pobudzeniu – sięgnij po preparaty zawierające większą dawkę kofeiny. Jeśli istotniejszy dla Ciebie jest efekt pompy mięśniowej, suplement przedtreningowy powinien zawierać cytrulinę lub arganinę.

Należy nadmienić, że preparaty typu pre-workout to uzupełnienie aktywności i zbilansowanej diety. Co prawda zmęczenie wynikające z problemów zdrowotnych, złej kaloryczności posiłków, czy zaburzeń ze snem, może zostać chwilowo przytłumione. Jednak dla lepszych efektów i dobrego samopoczucia warto podejść holistycznie do aktywności i suplementacji oraz zadbać o każdy ich aspekt w sposób zbilansowany.