Odżywki przedtreningowe to suplementy, dzięki którym nie trzeba rezygnować z treningów. Dodają wytrzymałości, siły i motywacji do podjęcia kolejnych ćwiczeń. Mogą pozytywnie wpływać na wydolność organizmu i rezultaty treningowe. Jakie są najmocniejsze przedtreningówki, kiedy warto je stosować?

Silne zmęczenie to jedna z najczęstszych barier, uniemożliwiających wykonywanie kolejnych treningów mimo tego, że są one potrzebne. Odżywki przedtreningowe, czyli przedtreningówki, skutecznie rozwiązują ten problem. Dobre przedtreningówki to preparaty stworzone dla zaawansowanych ćwiczących i sportowców. Ich skład jest bardzo zróżnicowany, ale większość odpowiada za pobudzenie psychiczno-fizyczne oraz wzrost uwalniania tlenku azotu (NO).

Kiedy stosować przedtreningówki?

Przedtreningówki są całkowicie legalnymi środkami, które mogą przyczyniać się do lepszych rezultatów treningowych. Przede wszystkim jednak odpowiadają za poprawę kondycji fizycznej w danym momencie tak, aby wyeliminować efekty zmęczenia. Przekłada się to na wyższą wytrzymałość fizyczną i w większości przypadków pobudzenie psychoruchowe. Sprawia ono, że chętniej i aktywniej podejmuje się kolejnych zaawansowanych ćwiczeń. Zastanawiając się, kiedy stosować przedtreningówki, należy przeanalizować, jakich treningów się podejmuje. To doskonała suplementacja dodatkowa przy wymagających ćwiczeniach, ale głównie siłowych.

Sprawdź pełną ofertę przedtreningówek od WXN Labs:

Rodzaje przedtreningówek i ich skład – jakie są najmocniejsze przedtreningówki?

W zależności od wybranego rankingu przedtreningówek tego typu suplementy można podzielić na klasyczne, boostery pompujące, typowo wytrzymałościowe i mieszane, uniwersalne. Standardowe produkty przeznaczone są dla osób, które pragną zwiększyć wydajność mięśniową i pobudzić organizm do działania. Zazwyczaj są najsłabsze, ale wystarczą jako dodatkowe źródło przygotowania ciała do zaawansowanych ćwiczeń.

Boostery to z kolei dobre przedtreningówki, które zawierają w składzie wiele substancji odpowiedzialnych za wzrost uwalniania tlenku azotu (cytrulina, arginina), ale nie tylko. Niektóre przedtreningówki stymulują proces tworzenia się nowych włókien mięśniowych, które powstają na skutek zerwania starszych. Przykładem takiej substancji będzie często spotykana beta-alanina, która odpowiada za nasilenie syntezy karnozyny.

Do grona boosterów wytrzymałościowych zaliczyć można te suplementy, które nie skupiają się na budowie i wzmocnieniu mięśni, ale ogólnej wytrzymałości organizmu. Mogą one także poprawiać przekaz sygnałów pomiędzy neuronami w mózgu.

Ostatecznie bardzo dużo odżywek przetreningowych zawiera w składzie produkty stymulujące takie, jak kofeina, efedryna, teofilina, tauryna i guarana. Nawet w trakcie dużego zmęczenia pobudzą one organizm i psychikę sprawiając, że chętnie uda się na kolejny trening.

Przedtreningówki – przemiana materii i wzmocnienie mięśni

Przed treningami można zażywać suplementy posiadające właściwości stymulujące przemianę materii. Dzięki nim w trakcie treningu łatwiej pozbędzie się tkanki tłuszczowej. Jeszcze inne boostery odpowiedzialne będą za zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej. Oprócz klasycznych monohydratów i jabłczaków rekomenduje się środki posiadające fosforany, cytryniany i chelaty magnezu. Ostatecznie trudno powiedzieć, jaki produkt zwycięża w rankingu przedtreningówek i jakie są najmocniejsze przedtreningówki. Zależy to od rodzaju produktu. Najpierw więc należy określić, czy pragnie się wzmocnić motywację i energię, czy może wytrzymałość ogólną albo po prostu budowanie mięśni. Następnie w poszczególnych kategoriach należy szukać najlepszej suplementacji.

Dodatkowe zalety stosowania przedtreningówek

Dobre przedtreningówki mają w składzie wiele innych elementów. Są to między innymi minerały i witaminy. Jeden produkt może więc odpowiadać za szereg funkcji. Zażywanie takich odżywek przed treningiem dobrze wpływa na podwyższenie koncentracji, a ta przekłada się na efektywność wykonywanych ćwiczeń. Wiele preparatów zmniejsza również efekty związane z ewentualnymi zakwasami i ogólnie poprawia stan fizyczny ciała.