Odżywki bez skutków ubocznych

SARMy na masę to linia nowoczesnych produktów i substancji chemicznych, które używane w kulturystyce powodują znaczący ale bezpieczny przyrost tkanki mięśniowej. Trenujesz sporty sylwetkowe i nieśmiało pomyślałeś jakby to było sięgnąć po popularne sterydy anaboliczne? To pokusa, która w pewnym okresie pojawia się u każdego, kto zaczyna swoją przygodę z siłownią. Ale nie musisz tego robić. Współczesny rynek oferuje preparaty i suplementy które zwiększą Twoją masę mięśniową bez ryzyka pojawienia się efektów ubocznych, powodowanych przez popularne anaboliki. To właśnie SARMY – ostatni „krzyk mody” prosto z siłowni i sal treningowych, okrzyknięty kulturystycznym cudem. Czy tak jest naprawdę? Poniżej spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. 

SARMy na masę, co to właściwie jest?

Skrót SARM w języku angielskim rozwijany jest jakoSelective Androgen Receptor Modulators”, czyli w tłumaczeniu: „selektywne modulatory receptorów androgenowych”. Jest to grupa substancji chemicznych, łączących się z tymi receptorami w celu wywołania reakcji. Ich dobrodziejstwo polega na tym, że mają budowę niesteroidową. Są zatem pozbawione większości efektów ubocznych powodowanych przez klasyczne anaboliki. SARM-y to odkrycie stosunkowo młode – pochodzące z lat dziewięćdziesiątych. Od tej pory są one nieustannie testowane z obiecującymi wynikami. SARM-y, łącząc się z receptorami androgenowymi w tkankach, powodują znaczący przyrost tkanki mięśniowej, wzrost siły oraz wspierają spalanie tłuszczu. Wspomagają również mineralizację układu kostnego. Pierwsza na ich zaletach poznała się farmaceutyka – wprowadzając je zamiast anabolików do leczenia chorób takich jak zaniki mięśni czy nawet nowotwory. Zadecydował o tym prawie całkowity brak działań niepożądanych, takich jak zaburzenia sylwetki, trądzik, nierównowaga hormonalna, obniżenia nastroju czy spadki libido. Zaraz po tym SARM-ami zainteresowali się producenci suplementów wspierających trening w sportach  sylwetkowych. Obecna popularność tych specyfików dowodzi, że ze sporym sukcesem. 

Dlaczego warto włączyć SARMy na masę do swojego treningu?

Dlatego, że SARMy dają efekty, których próżno szukać przy stosowaniu innych suplementów. Fani sportów sylwetkowych od dawna czekali na specyfik, który da im efekty sterydów jednak bez wszystkich skutków ubocznych ich przyjmowania. SARMy rozwiązują ten problem, bo nie zmieniają estrogenu w dihydrotestosteron. Konwersja estrogenu jest podstawową bolączką tradycyjnych sterydów. Skutkuje między innymi puchnięciem sutków czy utratą produktywności u kobiet.  Selektywne modulatory receptorów androgenowych tych wad nie mają, mogą nawet zwiększać libido i poprawiać życie seksualne. A to dopiero pierwszy (choć bardzo istotny) z powodów, dla których warto dzięki nim odmienić swój trening. Niezwykle ważne jest także to, że działają one w sposób ściśle selektywny – oddziałują jedynie na tkanki powodujące wzrost mięśni i kości. Nie będą powodować wzrostu i nie będą szkodzić innym. Anaboliki mogą także powodować problemy z męskim gruczołem krokowym czyli prostatą. SARMów ten temat nie dotyczy. Pomagają one również uniknąć charakterystycznej dla sterydów utraty tkanki kostnej. Wręcz przeciwnie – pomagają ją budować.

SARM, poprzez wzmożony proces przyjmowania przez mięśnie glukozy i azotu, znacząco zwiększają proces ich wzrostu. Praktycznie każdy, kto jest zainteresowany poważną kulturystyką, powinien je wypróbować. Tym bardziej, że pomagają one również zmniejszyć tkankę tłuszczową, stymulując organizm do jej rozkładania. Sterydy androgenowe bardzo często powodują u mężczyzn łysienie. SARMy tego efektu ubocznego pozwalają uniknąć. Ponadto bardzo konkretnie zwiększą naszą wytrzymałość podczas ćwiczeń. Większy pobór tlenu przez mięśnie, który dzięki tym suplementom uzyskujemy, powoduje, że jesteśmy w stanie unieść, wycisnąć lub wyrwać jeszcze więcej. Pomogą one także uniknąć negatywnych skutków psychicznych, takich jak obniżenia nastroju, depresja lub – w drugą stronę – agresja czy napady gniewu. Skracają ponadto czas regeneracji naszych mięśni bez bólu, co z kolei daje możliwość wytrwania w regularności nawet bardzo wymagających cyklów. I wreszcie – mogą być spożywane doustnie w postaci kapsułek. Koniec z iniekcjami, igłami oraz związanymi z tym niedogodnościami. Dla każdego posiadającego wiedzę o SARMach, a także wykonującego odpowiednio intensywny trening, wydają się one oczywistym wyborem.

Sprawdź wszystkie produkty, które znajdują się w ofercie naszego sklepu:

SARM

Popularne i często wybierane SARMy na masę

SARM to w zależności od składu, suplementy zaliczane do różnyc kategorii. Popularny suplement typu SARM to  WXN Labs Ostaryna 90 kaps to – jak sama nazwa wskazuje – preparat oparty na ostarynie MK-2866. Jest to w chwili obecnej najlepiej przebadany i najbezpieczniejszy środek tego typu. Buduje konkretną wytrzymałość i masę mięśniową. Prowadzone cały czas badania wykazały, że preparat ten nie ma żadnych skutków ubocznych, choć wciąż laboratoryjnie obserwuje się jego długotrwały wpływ na kości i ewentualny zanik mięśni. Odpowiedni trening oraz właściwa suplementacja mogą sprawić, że dzięki MK-2866 przybędzie nam nawet do jednego kilograma masy mięśniowej miesięcznie. Kolejny bardzo dobry produkt to WXN Labs MK-677 60 kaps dla miłośników sportów sylwetkowych i nie tylko. Jest to doustny środek oparty na Ibutamorenie, którego działanie pozwala na zwiększenie stężenia hormonu wzrostu i insulinopodobnego czynnika wzrostu, a także obniżenie kortyzolu w organizmie. To preparat przynoszący wszystkie dobrodziejstwa dobrego SARM – uwydatnia i powiększa mięśnie, zmniejsza odkładanie tłuszczu oraz wpływa na szybką regenerację tkanek miękkich i stawów. Jest to idealna propozycja dla fanów naprawdę bardzo wyczerpującego treningu. Bardzo dużą zaletą WXN Labs MK-677 jest również fakt, że można go łączyć ze wszystkimi innymi SARMami.

Preparaty typu SARM to przede wszystkim materiał dla osób posiadających doświadczenie i nie unikających intensywnych ćwiczeń. Taki też jest WXN Labs GW-501516. To suplement przeznaczony dla prawdziwych sportowców. To bardzo silny preparat aktywujący receptory aktywowane proliferatorami peroksysomów, które odpowiednio podkręcają metabolizm naszego organizmu. W połączeniu z naprawdę solidnym treningiem, ten preparat pomoże nam w uzyskaniu wymarzonej, atletycznej sylwetki. Sprawi też, że nasz organizm przyzwyczai się do do wysiłku fizycznego, a nawet będzie się o niego prosił! Efektem stosowania WXN Labs GW-501516 będzie szybki przyrost masy mięśniowej połączony ze świetnym efektem wizualnym. A przecież każdy z nas chce, żeby długie godziny na siłowni na właśnie taki efekt także się przełożyły. Z kolei WXN Labs LGD-4033 to już zastrzyk energii dla prawdziwych twardzieli. To suplement przeznaczony dla wojowników kulturystyki, którzy na siłowni naprawdę ciężko pracują. LGD-4033 to jeden z najskuteczniejszych selektywnych modulatorów receptora androgenowego. Daje naprawdę duże przyrosty suchej masy mięśniowej. Zauważalnie poprawia wyniki siłowe oraz sprawia, że mięśnie są silnie nabite i spakowane.  LGD przyspiesza również spalanie tkanki tłuszczowej, nawet przy nadwyżce kalorycznej. Pozwala to na jeszcze większe uwidocznienie muskulatury. To prawdziwy przyjaciel każdego fana kulturystyki, który trenuje od pewnego czasu, a mimo to wydaje mu się że rozwojowo stanął w miejscu.