Utrzymanie smukłej sylwetki, czy jak w przypadku sportowców, dobrze prezentującej się muskulatury, to nie lada wyczyn, a za efektami niewątpliwie stoi katorżnicza dieta i treningi. Walka o najlepszą wersję siebie to trudna droga, która jednak może być wsparta dodatkowymi suplementami diety. Mogą one pomóc w nieznacznym przyspieszeniu efektów. Podstawą oczywiście są właściwe posiłki, a także aktywność fizyczna. Jednak aby pomóc organizmowi w spalaniu nadprogramowej tkanki tłuszczowej, wartym uwagi produktem są spalacze tłuszczu. Dzięki nim możliwe jest podniesienie efektywności poczynionych działań w zakresie utraty wagi, a co za tym idzie, umożliwi to szybsze zauważenie efektów. Czym są spalacze tłuszczu i dlaczego warto po nie sięgać?

Lepsze efekty w krótszym czasie

Lato zbliża się wielkimi krokami a forma jeszcze nie gotowa? A może po prostu zbyt długo pracujesz nad sylwetką i potrzebujesz lepszych rezultatów, by nie stracić całkiem zapału? Bez względu na powód istotny jest cel, a tym celem jest utrata tkanki tłuszczowej – najlepiej szybka, łatwa i przyjemna. Niestety, taki efekt nie będzie możliwy, nawet przy użyciu spalaczy, jednak może być szybciej osiągalny, aniżeli w sytuacji, gdy nie stosujesz żadnego preparatu wspierającego organizm. Spalacze tłuszczu, najlepiej przygotowane na podstawie naturalnych składników, pobudzają organizm i poodnoszą jego temperaturę lub też oddziaływają bezpośrednio na komórki tłuszczowe, co skutkuje zwiększeniem ilości spalonych kalorii. Co więcej, oprócz właściwości bezpośrednio wpływających na proces spalania tłuszczu, substancje te mogą dodatkowo pomóc w ograniczeniu apetytu, poprawiają wytrzymałość treningową, a także dostarczają dodatkowej energii. Dzięki temu będziesz miał/miała więcej siły do treningu, a także wykonywania bieżących, codziennych zadań. A im więcej wykonanych treningów oraz aktywności spontanicznej (NEAT), tym większy będzie deficyt kaloryczny, co przełoży się na spadki wagi.

O czym warto pamiętać, stosując spalacze tłuszczu?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że spalacze nie zastąpią ruchu i deficytu kalorycznego. Stosowanie spalaczy to nie przyzwolenie na nielimitowane pochłanianie ciastek, przekąsek, pizzy, fast foodów czy słodkich, kolorowych napojów. Spalacze należy traktować jako wsparcie, dzięki któremu wszystkie działania związane z dietą i treningami będą jeszcze skuteczniejsze.

Kolejną kwestią jest gotowość organizmu do przyjmowania tego typu substancji. Warto uprzednio skonsultować stosowanie takich suplementów z lekarzem lub też trenerem personalnym, a także dokładnie czytać etykiety produktowe. Przeciwwskazaniem do stosowania spalaczy są:

• ciąża i okres karmienia piersią,

• cukrzyca,

• schorzenia o podłożu neurologicznym.

Spalacze tłuszczu świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy cel sylwetkowy jest bardzo bliski, a spadek wagi postępuje wolno. Tego typu substancje sprawią, że ostatnia prosta będzie zdecydowanie łatwiejsza. Ponadto, mogą świetnie sprawdzić się u osób, które realizują plan dietetyczny i treningowy, ale waga niestety nie chcę się zmniejszać. Spalacze tłuszczu mogą być bodźcem dla organizmu, dzięki któremu możliwa będzie utrata nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a w efekcie, uzyskanie sylwetki marzeń.

W ofercie sklepu WXN Labs dostępna jest cała gama silnych spalaczy tłuszczu, które pomogą nawet najbardziej opornemu organizmowi. Oczywiście istotny jest wybór właściwego preparatu. Wyróżnić należy:

• spalacze lipotropowe (mają neutralne dla organizmu działanie – nie wzmacniają produkcji ciepła przez organizm, a także nie podwyższają ciśnienia),

• spalacze termogeniczne (dzięki zawartości m.in. kofeiny pobudzają organizm, dodają siły, a także wpływają na przemianę tkanki tłuszczowej w energię),

• boostery metabolizmu (wspierają przemianę materii i przyspieszają ten proces),

• wspomagacze oparte na naturalnych substancjach.

Spalanie tłuszczu może być wsparte poprzez stosowanie naturalnych substancji – dodatków do posiłków, m.in. przypraw. Do grona naturalnych spalaczy należy zaliczyć: cynamon, kurkumę, imbir oraz ocet jabłkowy, a także czerwoną i zieloną herbatę. Ich dodatek w diecie również może przyczynić się do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej.