Szczupła sylwetka to marzenie milionów osób. Oczywiste jest, że najważniejsze jest połączenie regularnego wysiłku fizycznego z dobrą dietą (np. na redukcję). Czasem jednak warto skorzystać profesjonalnych suplementów – spalaczy tłuszczu. Jak działają i jakie są najskuteczniejsze spalacze tłuszczu?

Dobre spalacze tłuszczu dość szybko mogą wyeliminować kłopoty związane z posiadaniem dodatkowych kilogramów. Przedstawiane suplementy występują w różnych formach, jednak najpopularniejsze są tabletki na redukcję tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu, czyli fat burnery, nie powinny być nadużywane, a stając przed wyborem konkretnego produktu, nie należy szukać tylko najskuteczniejszego spalacza tłuszczu, ale także produktu bezpiecznego dla zdrowia.

Spalacz tłuszczu dla mężczyzn i kobiet – jak to działa?

Proces spalania tłuszczu składa się z wielu różnych etapów. Do najważniejszych zaliczyć należy termogenezę. Zażywając spalacze tłuszczu, tabletki lub w innej formie, „automatycznie” zaczynają zwiększać się wydatki energetyczne organizmu. Większy popyt na energię oznacza uruchomienie się procesów odpowiadających za jej zapewnienie. Wraz z podażą energetyczną ciała zaczynają być uwalniane nadmiary kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych. Faza ta nazywa się lipolizą. W jej trakcie uwalniane są zapasy energetyczne w celu sprostaniu większemu zapotrzebowaniu ciała. Sprawdź również ofertę spalaczy tłuszczu od WXN Labs.

Kolejnym etapem – w ujęciu skrótowym – jest oksydacja tłuszczów. Gdy kwasy tłuszczowe zostają uwolnione, w dużej mierze zaczynają być wykorzystywane albo przez mięśnie, albo z powrotem wracają do komórek tłuszczowych. W tym zakresie tabletki na redukcję tkanki tłuszczowej działają w taki sposób, że stymulują mitochondria komórkowe celem przetworzenia (spalenia) dostępnych kwasów tłuszczowych.

Warto dodać, że co do zasady spalacze tłuszczu dla mężczyzn działają tak samo, jak produkty przeznaczone do stosowania przez kobiety. Z tego powodu podział płciowy jest przez wielu kwestionowany. Z drugiej strony suplementy dla płci pięknej zwykle nie są aż tak silne. Często są dostępne nie tylko jako tabletki spalaczy tłuszcze, ale środki do rozpuszczenia w wodzie.

Najskuteczniejszy spalacz tłuszczu – jaki wybrać?

Najskuteczniejsze spalacze tłuszczu to produkty, które działają najszybciej i najsilniej. Zastanawiając się, jaki suplement na redukcję tłuszczu wybrać, można zdecydować się na produkty, które zawierają DMAA i alfa-johimbinę. Wywołują one bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne w organizmie. Na skutek tej potrzeby energia pobierana jest z tkanek tłuszczowych błyskawicznie. Tego typu fat burnery nie powinny być jednak stosowane przez osoby, które mają na celu wyłącznie zrzucenie kilku kilogramów.

Innym rodzajem substancji, bardzo często występującej w składzie poszczególnych spalaczy, jest L-karnityna. Pod względem biologicznym odpowiada ona za transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do centrów komórek. Zażywanie takich spalaczy tłuszczu znacznie ogranicza posiadaną tkankę tłuszczową.

Do nieco mniej silnych, bardziej bezpiecznych, ale wciąż skutecznych spalaczy tłuszczów dla mężczyzn i kobiet należą produkty zawierające ekstrakty z zielonej herbaty. Zielona herbata uznawana jest za jeden z najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu. Dodatkowo pomaga w wielu innych procesach fizjologicznych, a także w metabolizmie. Kolejnym przykładem jest alkaloid roślinny czarnego pieprzu, czyli piperyna. Substancja ta efektywnie wspomaga proces termogenezy.

Przed zażyciem należy dokładnie sprawdzić dawkowanie zalecane przez producenta danego suplementu. Przyjmowanie silnych spalaczy tłuszczu w nadmiarze może prowadzić do bardzo niebezpiecznych efektów zdrowotnych!

Spalacze tłuszczu – działanie termogeników

Tabletki na redukcję tkanki tłuszczowej można podzielić ze względu na funkcje, które wywołują. Popularne termogeniki to grupa substancji, które są bardzo skutecznymi spalaczami tłuszczu, ale jednocześnie podwyższają temperaturę ciała i mogą mieć właściwości stymulujące. Alternatywą może być zakup spalaczy tłuszczu bez substancji stymulujących, dzięki czemu pobudzenie układu nerwowego nie jest zauważalne.