W okresie treningowym, redukcyjnym czy budowy masy mięśniowej nie ma miejsca na przypadki i spontaniczność. Planowanie to w zasadzie konieczność każdego sportowca. Oczywiście, życie pisze różne scenariusze, do których trzeba się dostosować i umieć reagować na niecodzienne sytuacje. Jednak bazowy plan to podstawa, która jest początkiem drogi do sukcesu. Bo w końcu czy spadek energii i brak chęci na trening to wymówka, by odpuścić? Niekoniecznie.  W okresie wzmożonego wysiłku, spadku koncentracji, czy potrzeby zwiększenia wydolności organizmu dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie  po wsparcie w postaci suplementów diety, które pomogą w dopięciu planu treningowego i sylwetkowego w 100%.

Zaplanowany trening, a spadki motywacji

Jeśli trenujesz, redukujesz masę ciała, lub też budujesz masę mięśniową dla lepszego samopoczucia i wyglądu, lekkie odstępstwa od planu jedynie opóźnią cały proces. Jeśli jednak wysiłek fizyczny to element planu treningowego zmierzającego do wystąpienia w zawodach, wtedy każde ćwiczenie, każdy trening i każdy posiłek mają istotne znaczenie dla kondycji organizmu i jego możliwości. Spadki motywacji, brak sił czy energii mogą się zdarzyć każdemu. Warto jednak wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Jednym z suplementów, które mogą pomóc, są pre workouty, inaczej nazywane przedtreningówkami.

Odżywki przedtreningowe to suplementy, które mają za zadanie wpłynąć na poziom energii organizmu, poprawić jego wydolność i zwiększyć siły. Aminokwasem wykorzystywanym do przygotowywania tych produktów jest m.in. cytrulina, inaczej nazywana jabłczanem cytruliny. To ona głównie odpowiada za powyżej wspomniane efekty, jednocześnie zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia zakwasów. Przyjmowanie cytruliny, a raczej jej wpływ na produkcję tlenku azotu w organizmie, pomoże w uzyskaniu pompy mięśniowej (hipertrofii mięśniowej). Jest ona możliwa do osiągnięcia w momencie podwyższenia poziomu przepływu krwi (dzięki pierwiastkowi tlenku azotu) przez rozszerzone naczynia krwionośne.

https://wxnlabs.com/k/przedtreningowki/

Każdy, kto zaczyna trenować, nie uwzględnia w planie spadków energii i braku motywacji, jednak będąc na nie przygotowanym i zaopatrując się w odżywkę typu pre-workout z całą pewnością uda się zrealizować każdy, nawet bardzo wymagający trening.

Problemy z koncentracją

W każdej dziedzinie życia koncentracja i skupienie mogą wpłynąć na powodzenie nawet najprostszego do realizacji planu. Nie tylko w pracy, szkole, czy podczas nauki od mózgu wymaga się maksymalnej wydajności. Również podczas treningu skupienie może przełożyć się na poprawność wykonywania ćwiczeń czy właściwe przygotowanie potreningowego posiłku. Nootropiki to substancje, które stymulują przekaźniki neuronowe, a także pobudzają organizm do aktywnego wytwarzania prekursorów i kofaktorów (związków chemicznych). Ten rodzaj suplementów  wspiera pracę mózgu, wpływając na jego wysoką wydajność, ogranicza uczucie zmęczenia psychicznego, poprawia pamięć i koncentrację, a dodatkowo ich działanie pozytywnie wpływa na układ nerwowy organizmu. Nootropiki to nie suplement codziennego stosowania, jednak w chwilach, gdy od mózgu wymaga się wysokiej wydajności, warto mieć je pod ręką.

https://wxnlabs.com/k/nootropiki/

Intensywne wsparcie dla mocniejszych efektów

Zwiększona podaż białka w diecie, nadwyżka kaloryczna i intensywne treningi dadzą efekt w postaci przyrostu masy mięśniowej, jednak aby zintensyfikować ten proces, warto sięgnąć po kreatynę. Kreatyna działa anabolicznie wskutek syntezy białek mięśniowych, doprowadzając do wzrostu wagi mięśni. Odżywka ta świetnie sprawdzi się u każdego, kto chce wzmocnić efekty pracy nad sylwetką i zdecydowanie przyspieszyć ich widoczność. Kreatyna ma jeszcze dodatkowe zalety. Mianowicie, dzięki jej zdolności do odbudowy włókien mięśniowych, a także do utleniania tkanek i zwalczania stresu oksydacyjnego, omawiany suplement pomaga w szybszej regeneracji organizmu po zwiększonym wysiłku fizycznym. Podnoszenie sobie poprzeczki i zwiększanie intensywności treningów będzie znacznie efektywniejsze wraz z włączeniem suplementacji  kreatyny do planu treningowo-dietetycznego.

https://wxnlabs.com/k/kreatyna/