TOP 3 suplemementów diety w kategorii spalacze tłuszczu

Najlepsze spalacze tłuszczu to produkty, które jak sama nazwa wskazuje preparaty mające na celu  eliminację lub przynajmniej znaczące zmniejszenie tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. W zależności od rodzaju naszego treningu, redukcja tej tkanki może mieć znaczenie większe lub mniejsze. Ćwiczenia typu „fat burning” różnią się zauważalnie od typowego treningu siłowego, w którym spalanie jest procesem pobocznym i raczej drugoplanowym. Jednak trening mający na celu utratę wagi, wysmuklenie sylwetki lub po prostu zwykłe odchudzanie, to rodzaj aktywności wybierany coraz większy odsetek gości siłowni lub nieprofesjonalnych sportowców. Dlatego też suplementy, które pomagają pozbyć się tłuszczu, zdobywają coraz większą popularność, a ich rynek dynamicznie rośnie. Stały się one nawet swoistym rodzajem przedtrenigówek dla ćwiczeń typu kardio lub aerobów. Istnieją osoby, które wzbogacają nimi dietę nawet nie trenując. Czym są, jak działają i jak wybrać najlepszy dla siebie spalacz tłuszczu? Poniżej trzy świetne produkty, których efekty mówią same za siebie.

Suplementy diety znane jako spalacze tłuszczu, czym są i jak działają ?

Najlepsze spalacze tłuszczu to suplementy diety zawierające substancje najczęściej znacząco przyspieszające metabolizm oraz zwiększające ciepłotę ciała, a tym samym umożliwiające szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Choć generalnie działają one nawet bez potrzeby stosowania specjalistycznej diety lub ćwiczeń fizycznych, najlepsze efekty osiąga się racjonalnie się odżywiając oraz regularnie trenując. Środki tego typu można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od sposobu działania. Najbardziej ogólnie fat burnery można podzielić na wspomagające procesy termogeniczne lub lipolityczne. Termogeniki to suplementy zawierające substancje podnoszące ciepłotę ciała, co ma znaczący wpływ na utratę tkanki tłuszczowej. Ich zaletą jest także zmniejszanie apetytu, co wspiera utrzymanie odpowiedniej diety. Poza tym preparaty tego rodzaju zazwyczaj zawierają w sobie składniki poprawiające humor i dodające euforii, co ma wpływ na naszą motywację do ćwiczeń oraz wzmożoną chęć spalania kolejnych kalorii. Z kolei lipotyki rozkładają tkankę tłuszczową na czynniki, które mogą zostać wykorzystane w procesach energetycznych, czyli kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Oznacza to, że efekty spalania naszego tłuszczu zostają wykorzystane jako energia do kolejnych ćwiczeń i… spalania kolejnych kalorii!

Najlepsze spalacze tłuszczu dla początkujących najogólniejzawierają w sporych ilościach mniej lub lepiej znane substancje przyspieszające metabolizm. Najprostsze i najtańsze produkty mają w swym składzie popularne przyprawy takie jak papryka chilli lub wyciąg z ostrego pieprzu. Ich główne zalety to przyspieszenie trawienia, co pomaga oczywiście gubić kalorie, ale także poprawia zdrowie organizmu poprzez zastosowanie naturalnych składników. Duża część fat burnerów oparta jest na kofeinie, która ma znane działanie, takie jak pobudzanie, tłumienie łaknienia i przyspieszenie procesu trawienia. Kofeina może być naturalna i pochodzić z kawy, guarany, zielonej herbaty czy yerba mate, lub syntetyczna. Wszystkie rodzaje kofeiny dają zauważalne efekty, choć mogą także wydatnie podnosić ciśnienie, a w przypadku treningów o późnych porach dnia – utrudniać nocny sen. Podczas ćwiczeń są to jednak efekty pożądane, mogą być też kontrolowane. Dlatego kofeina cieszy się całkiem sporą popularnością wśród trenujących. Podobnie jak oparte na niej specyfiki, które zazwyczaj nie są drogie.

Najlepsze spalacze tłuszczu o zaawansowanym składzie, zawierają bogatą mieszankę substancji aktywnych, których celem jest wielotorowe działanie w celu szybkiego i skutecznego wyeliminowania tkanki tłuszczowej. Mogą to być preparaty o działaniu anabolicznym, takie jak kreatyna, fitosterole roślinne oraz arginina. Wspierają one syntezę białek i hamują rozkład mięśni po treningu. Ich regularne stosowanie pomaga budować zdrową, suchą masę mięśniową. Reduktory mogą także powodować przenoszenie komórek tłuszczowych do mięśni i spalanie ich podczas treningu. Takie działanie ma między innymi L-karnityna i sprzężone dieny kwasu linolowego (CLA). Widoczne efekty przynoszą one jednak tylko podczas wysiłku. Jeszcze inne preparaty mogą po prostu redukować wchłanianie tłuszczu przez organizm. Do bardziej wyszukanych składników zaawansowanych reduktorów tłuszczu, można zaliczyć jeszcze johimbinę, synefrynę (ekstrakt z gorzkiej pomarańczy), teobrominę (z ziaren kakako), dendrobium (ekstrakt ze storczyka), geranium DMAA  (geranaminę czyli ekstrakt z anginowca), hordeninę, winpocetynę czy ekstrakt z drzewa guggulu. Każdy z osobna, a także ich kombinacje, pozwalają bardzo szybko pozbyć się tłuszczu zarówno ćwiczącym, jak i niećwiczącym. Spalacze tłuszczu coraz częściej stosowane są także jako suplementy przedtreningowe.

Najlepsze spalacze tłuszczu, złota trójca bezwzględnych pogromców niechcianej tkanki

Pierwsze miejsce w kategorii najlepsze spalacze tłuszczu otrzymuje burner WXN Labs Slim Xtreme 60 kaps DMAA. To preparat z rodzaju termogeników – jeden z najskuteczniejszych i najmocniejszych, jakie można dostać na naszym rynku. To nowa generacja specyfików – pogromców tłuszczu. Przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, jest suplementem nowej generacji. Jego skład to wyjątkowa mieszkanka naturalnych składników, które w połączeniu z solidnym treningiem, pozwolą pozbyć się każdego grama tłuszczu, nawet z trudno dostępnych miejsc. Są tutaj między innymi johimbina,  teobromina, kofeina, geranium DMAA, synefryna oraz dendrobium. To optymalny kompleks, który zapewni rewelacyjne i szybko widoczne efekty. WXN Labs Slim Xtreme 60 kaps DMAA będzie nadawał się najlepiej dla osób, które za cel postawiły sobie redukcję tkanki tłuszczowej, a suplementu chcą używać jako swoistego preworkoutu. To bezpieczny środek, zawierający naturalne składniki. I jednocześnie bardzo wydajny. Jedno opakowanie tego specyfiku zawiera sześćdziesiąt kapsułek, co daje bardzo optymalny stosunek ilości do kosztów. Przy odpowiednim stosowaniu to ponad dwa miesiące treningów. Pierwsza lokata bezdyskusyjna.

Drugie miejsce w w zestawieniu najlepsze spalacze tłuszczu przypada suplementowi Yohimbine HCL 100caps x 10mg. To również  bardzo skuteczny i niezwykle mocny w redukcji tłuszczu termogenik, który można dostać na polskim rynku. Jego skład opiera się na wysokiej jakości johimbinie HCL. To wyjątkowy jej rodzaj, który bardzo silnie pobudza procesy redukujące tkankę tłuszczową. Daje świetne efekty wszędzie tam, gdzie usuwanie tłuszczu bywa bardzo trudne, czyli najczęściej w okolicy brzucha lub ud. Preparaty oparte na johimbinie znane są ponadto jako popularne afrodyzjaki. I nie bez powodu. Substancja ta wpływa euforycznie na nasz umysł, motywując do treningu, usuwając uczucie zmęczenia i znużenia. Yohimbine HCL 100caps x 10mg będzie dobrą propozycją dla osób początkujących. A także tych, którzy nad trening siłowy przekładają ćwiczenia mające na celu poprawienie kondycji, sylwetki i własnego samopoczucia. Specyfik wypada także bardzo dobrze w kwestiach ekonomicznych. Jedno opakowanie to aż sto kapsułek. Biorąc pod uwagę, że cena suplementu nie jest wygórowana, daje to szereg miesięcy użytkowania za naprawdę niewielkie pieniądze.

Ostatnie miejsce na pudle w rankingu najlepsze spalacze tłuszczu przypadło preparatowi WXN Labs Simple Burner 90 kap. To produkt, w którym połączono szereg najskuteczniejszych składników w ich maksymalnych, przyswajalnych dawkach. Dzięki temu powstał reduktor, który nada się zarówno dla początkujących sportsmenów, jak i starych, sportowych wyjadaczy. Obojgu płci pozwoli osiągnąć zamierzone efekty. Poza tradycyjną kofeiną, dużą rolę odgrywa tutaj działanie ekstraktu z drzewa guggul, który wpływa pozytywnie na utrzymanie odpowiedniego poziomu glukozy we krwi oraz prawidłowego poziomu cholesterolu trenującego. A także synefryna HCL, która, jak wiadomo, pomaga spalić tłuszcz z najtrudniejszych miejsc. WXN Labs Simple Burner 90 kap to produkt, który  powstał z myślą o osobach traktujących treningi jako dobry sposób na zrzucenie wagi i schudnięcie oraz marzących o smukłej, wyrzeźbionej i beztłuszczowej sylwetce. To dobra mieszanka dla wszystkich tych, którzy chcieliby spalić nadmiar tłuszczu jak najprędzej i skutecznie. Doskonale dobrane składniki i ich idealne proporcje sprawiają, że jest to jeden z najskuteczniejszych obecnie dostępnych fat burnerów dla początkujących, zaawansowanych i bardzo zaawansowanych miłośników treningów. To także dziewięćdziesiąt kapsułek w jednym opakowaniu. Czy trzeba mówić coś więcej?

Poza podium w naszej klasyfikacji z cyklu najlepsze spalacze tłuszczu znalazł się suplement WXN Labs Blue Magic 45caps. To świetny burner, nie tak uniwersalny, jak preparaty z top 3, ale z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Dlaczego? Dlatego, że po pierwsze – posiada niezwykle skuteczny skład, którego duże dawki gwarantują szybkie efekty. To kofeina, ekstrakt z drzewa guggulu, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, a także hordenina i winpocetyna. WXN Labs Blue Magic 45caps to ponadto jedyny produkt na rynku, który zawiera jednocześnie dwa rodzaje johimbiny – HCL oraz alfa. Alfa-johimbina to składnik szczególnie skutecznie redukujący tkankę tłuszczową. Dzięki swojej aktywności ogranicza on akumulację tłuszczu i zwiększa tempo lipolizy. Jest świetna w końcowych okresach redukcji masy ciała. Do tego każdy składnik suplementu podany jest w dawce, która gwarantuje bezpieczne spożywanie preparatu, a jednocześnie wykorzystanie stu procent jego potencjału. Po drugie – jest to suplement będący naturalną kontynuacją i kolejnym etapem, dla wszystkich, którzy korzystają z nieco słabszych specyfików i są gotowi na przejście na wyższy poziom treningu. Polecany osobom, których ćwiczenia są naprawdę bardzo wyczerpujące i intensywne, a także bardziej zaawansowanym sportowcom. Szczególnie treningowym gladiatorom gwarantujemy, że efekty używania tego suplementu z pewnością nie każą na siebie długo czekać.