Spis treści:

Dążenie do idealnej sylwetki jest procesem całkowicie indywidualnym, bo też dla każdego słowo “ideał” oznacza coś innego. Dla jednych będzie to szczupła, smukła figura z delikatnie zarysowanymi mięśniami, dla innych rozbudowana sylwetka i mocno wydatna tkanka mięśniowa. Na początku walki o najlepszą wersję siebie warto zdać sobie sprawę, że pierwszym krokiem, bez względu na to jaki cel chcemy osiągnąć, jest pozbycie się zalegającej w ciele tkanki tłuszczowej. Jak to zrobić?

 

Odpowiednia dieta i treningi

Kulturystyka i sporty sylwetkowe opierają się na rozbudowie masy mięśniowej. Aby wypracować nienaganną sylwetkę wpisującą się w obie dyscypliny sportowe, niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich składników odżywczych, które będą budulcem dla mięśni i umożliwią sukcesywny przyrost ich masy. Jednak w początkowym stadium pracy nad sylwetką, warto zwrócić uwagę na to, że zbudowane mięśnie, jeśli znajdują sie pod tkanką tłuszczową, nie będą tak uwydatnione, jak w przypadku pozbycia się jej do minimum. W tym celu sportowcy stosują dietę redukcyjną. Dieta opracowana w sposób indywidualny i składająca się z dokładnie obliczonych składników makro oraz o mniejszej ilości kalorii niż wynikająca z dziennego zapotrzebowania organizmu, umożliwi uzyskanie deficytu kalorycznego, niezbędnego do utraty tkanki tłuszczowej. Do tego nie należy zapominać o treningach. Połączenie treningów aerobowych z siłowymi pomoże w skutecznej walce z tkanką tłuszczową. Co jednak w przypadku gdy dieta oraz treningi nie przynoszą oczekiwanych efektów? Z pomocą przychodzą spalacze tłuszczu.

 

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to mieszanki składników, których zadaniem jest wywołanie termogenezy w organizmie. Termogeneza to proces (fizjologiczny i metaboliczny) polegający na uzyskaniu dodatkowego wydatku energetycznego, który będzie skutkować spaleniem większej ilości kalorii. Spalacz tłuszczu jest suplementem diety zawierającym składniki pochodzenia naturalnego, m.in. guaranę, kofeinę, kapsaicynę czy synefrynę. Bierze udział w procesie lipolizy, czyli redukuje tłuszcz mieszczący się w komórkach tłuszczowych. Spalacze tłuszczu, chociaż umożliwiają znacznie szybsze pozbycie się zalegającego w ciele tłuszczu, to są również wsparciem podczas odbywania treningów. W jaki sposób? Pomagają w zwiększeniu wydolności organizmu, a także ograniczają jego zmęczenie co umożliwia przeprowadzenie bardziej intensywnego treningu. Kolejną, bardzo ważną zaletą przyjmowania spalaczy tłuszczu podczas diety redukcyjnej jest zmniejszenie apetytu.

Jak stosować spalacze tłuszczu?

Przede wszystkim spalacze tłuszczu powinny być uzupełnieniem podstawowych działań redukcyjnych (diety i treningów), a nie jedynym podejmowanym działaniem. Każdy spalacz tłuszczu składa się z innej mieszanki składników, przez co na rynku istnieją preparaty o mocniejszym a także słabszym działaniu. Zawsze warto przeanalizować skład konkretnego suplementu i dobrać taki, który najlepiej odpowie na potrzeby naszego organizmu.

Zobacz ofertę spalaczy tłuszczu:

Spalacze tłuszczu zwiększają procesy metaboliczne w organizmie, dlatego ich stosowanie może wywołać większą potliwość ciała, a także wpłynąć na zwiększone pozbywanie się wody z organizmu. Bardzo ważnym elementem stosowania tego typu suplementów diety jest częste picie wody (nawet do 4 litrów dziennie). Ale woda jest nie mniej ważna podczas samego przyjmowania spalaczy, ponieważ wypicie szklanki wody wraz z zażyciem jednej dawki pomoże w jego lepszym wchłonieniu się do organizmu.

Decydując sie na przyjmowanie spalaczy tłuszczu warto pamiętać, aby nie zażywać ich długofalowo, ponieważ może to wpłynąć na uodpornienie się organizmu na działanie zawartych w nich substancji aktywnych, również tych o silnym działaniu.

Spalacze tłuszczu a skutki uboczne

Spalacze tłuszczu pomagają w utracie tkanki tłuszczowej, jednak ich przyjmowanie może wywoływać skutki uboczne, mianowicie nadmierną potliwość oraz drżenie rąk, mogą również zwiększać ciśnienie krwi, a także powodować nudności i bezsenność.