Początkowo opracowana jako środek w walce ze spadkiem masy mięśniowej i kostnej, obecnie jest wykorzystywana jako selektywny modulator receptora androgenowego. Ostaryna, bo o niej mowa, została poddana testom klinicznym. Na ich podstawie dowiedziono, że ta substancja może przyczynić się do przybierania beztłuszczowej masy ciała, a tym samym zmiany kompozycji organizmu. A to wszystko niemal bez skutków ubocznych! Poznaj jeden z najbardziej znanych SARM-ów i sprawdź, w jaki sposób może on pomóc w osiąganiu lepszych wyników kulturystycznych.

Ostaryna – zwiększa masę mięśniową i przyspiesza regenerację

GTx-024, Enobosarm,  MK-2866 i S-22 to nie odmienne substancje SARM, a inne nazwy, pod którymi można znaleźć ostarynę. Docenią ja szczególnie osoby uprawiające kulturystykę i sporty sylwetkowe, ponieważ jej przyjmowanie przyczynia się do efektywnej budowy masy mięśniowej. Ostaryna jednocześnie pomaga organizmowi efektywniej redukować tkankę tłuszczową zawartą w ciele. Na tym zalety tej substancji się nie kończą – efektywność treningowa i szybsze efekty będą również zauważalne w związku z wpływem ostaryny na wytrzymałość i siłę organizmu. Lepszy, wydajniejszy trening to większy przyrost masy mięśniowej, a jednocześnie stały proces, w którym redukowany jest zalegający pod skórą tłuszcz.  Oczywiście działanie suplementów lub nieco mocniejszych środków jak ostaryna, jest również uwarunkowane genetycznie. Warto na własnej skórze wypróbować, jaka substancja z rodziny SARM będzie mieć wpływ na satysfakcjonujące dla danej osoby efekty.

Sprawdź jeden z najlepszych produktów:

Ostarine darklabs

Czy ostaryna jest bezpieczna?

Ostaryna nie jest suplementem, ale nie jest też uznawana za steryd – nie ma zatem zakazu do jej stosowania. Aby ją nabyć, nie potrzebujesz też recepty. Jednak figuruje na liście substancji dopingowych Światowej Agencji Antydopingowej (sportowcy, którzy biorą udział w zawodach czy olimpiadach, powinni zdecydowanie uważać na to, jakie substancje przyjmują). Jej działanie porównywane do androgenów (hormony androgenowe), które pomagają w generowaniu męskich cech, m.in.  stymulują wzrost włosów na ciele, ale wpływają również na masę mięśniową (jej rozbudowę). Jednak kobiety powinny uważać na przyjmowanie ostaryny. Dlaczego? Ponieważ, choć pomoże w zwiększeniu masy ciała, to jednocześnie nazbyt wysoka aktywność receptora androgenowego u kobiet może doprowadzić do rozregulowania gospodarki hormonalnej. Niemniej jednak główną grupą przyjmującą SARMy są mężczyźni. Wiele substancji o steroidowym działaniu może zwiększać ryzyko wystąpienia przerostu prostaty oraz raka. Ostaryna nie działa w ten sposób, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejsza.

Czynniki o negatywnym wpływie na organizm, na które warto zwrócić uwagę podczas przyjmowania ostaryny to m.in. pogorszenie jakości snu, zaburzenia cyklu menstruacyjnego (w przypadku kobiet), a także znużenie oraz zmęczenie. Jeżeli po jej przyjmowaniu notorycznie odczuwasz takie skutki, warto skonsultować się z lekarzem oraz wybrać inny środek, który pomoże osiągnąć zamierzone cele sportowe.

Ostaryna a pozostałe substancje z grupy SARM

W zależności od konkretnego celu, w jakim rozważasz przyjmowanie odżywek wspomagających, warto przeanalizować działanie pozostałych SARM. Należą do nich m.in. Stenabolic, Ligandrol, Andarine, Ibutamoren i Cardarine. Wśród nich Ostarynę wraz z Testolone (inaczej RAD-140) stosuje się głównie po to, aby zwiększyć siłę mięśni. Podczas ich stosowania da się zauważyć również zwiększenie ich wytrzymałości. Różne rodzaje SARM mogą wpływać w większym stopniu na rozbudowanie masy mięśniowej, inne poprawiać możliwości redukcyjne organizmu.

SARMY wywołują szybkie efekty i pozwalają znacząco poprawić wyniki treningowe. Jednak nie bez znaczenia jest dawka odżywki, a ta powinna być dobrana z uwzględnieniem ulotki dołączonej do opakowania produktu, a także poprzedzona konsultacją z lekarzem. Kontrolowane wsparcie dla organizmu pozwoli na osiągnięcie celu w szybki i satysfakcjonujący sposób, bez ewentualnego rozstrojenia hormonalnego wywołanego w organizmie.